1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran asker bakın kim çıktı!
Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran asker bakın kim çıktı!

Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran asker bakın kim çıktı!

Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran asker bakın kim çıktı!

A+A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran askerlerden birisi, Muhsin Yazıcıoğlu davasının şüphelileri arasında yer alıyor.

 

Muhsin Yazıcıoğlu davasının şüphelilerinden birisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kaldığı otelinde öldürmeye giden 40 kişilik ekipte yer aldığı ortaya çıktı.

 

AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "Muhsin Yazıcıoğlu cinayetinde şüpheli olan Astsubay Aydın Özsıcak, Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran askerlerin arasında. Bunun sorgulanması, özel olarak incelenmesi lazım." dedi.

 

FETÖ'nün darbe girişiminde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldıran darbeci askerlerin arasındaki Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak'ın, Muhsin Yazıcıoğlu davasında da şüpheli olduğu ortaya çıktı.

 

3. YARGI PAKETİ İLE ÇIKTILAR

Özdağ, yaptığı açıklamada, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın oteline saldırı yapan askerlerin isimleri açıklanınca, Aydın Özsıcak ismi geçti. Hafızamı zorluyorum, bu ismi nereden biliyorum derken aklıma geldi. Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopteri düştükten sonra cenazeler bulundu.

 

Birkaç astsubay oraya gittiler ve bunlar orada Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterindeki önemli parçaları söktüler. Sonra o zamanki Cumhurbaşkanı'mız Sayın Abdullah Gül'e gelen bir ihbar üzerine, bu görüntüler ele geçti ve bunlar hakkında soruşturma açıldı. Gözaltına alındılar, ifadelerini verdiler, tutuklandılar ve 3. Yargı Paketi ile çıktılar." ifadelerini kullandı.

 

EN ÖNEMLİ PARÇALARI SÖKTÜ

 

Özsıcak ve diğer şüphelilerin, o dönem verdikleri ifadede, "Biz helikopter meraklısıyız, hobimiz, bu parçaları söktük." dediklerini anımsatan Özdağ, oysa sökülen parçaların, helikopterin en önemli parçaları olduğunu hatırlattı.

 

AYNI ADAM ŞİMDİ DE BURADA

 

17-25 Aralık operasyonlarının ardından paralelcilerin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Muhsin Yazıcıoğlu cinayetiyle irtibatlandırmak istediklerine işaret eden Özdağ, "Muhsin Yazıcıoğlu cinayetinde şüpheli olan Astsubay Özsıcak, Sayın Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran askerlerin arasında. Bunun sorgulanması, özel olarak incelenmesi lazım. Bu şahıs, Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterinin oradaydı, parçalarını söktü sonra yargılandı. Aynı adam şimdi de burada. Bu adam özel bir adam, bu adam önemli bir adam." ifadesini kullandı.

 

SAVCILAR İNCELESİN

 

Özdağ, 15 Temmuz'un FETÖ'nün darbe girişimi olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

 

"Bu darbe girişiminin arkasında paralelin olduğunu söylüyoruz. Yazıcıoğlu cinayetinde de Yazıcıoğlu'nun bazı görüşmelerini bu paralel yapı biliyordu. Hatta Yazıcıoğlu'na haber saldılar, 'Senin kimlerle görüştüğünü biliyoruz.' diyerek. Ondan sonra da 'Ayışığı, Ergenekon, Balyoz' gibi darbeci girişimleri oldu. Bu şahsın özellikle incelenmesi lazım. Benim dikkatimi çekti. Bu konunun özel incelenmesi gerektiğini düşünüyorum. Savcılar incelesin, ilgililer incelesin hatta o dönem onları yargılayan mahkemenin, Muhsin Yazıcıoğlu davasının hakimleri de yeniden gözden geçirilsin."

 

Marmaris'te Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldıran darbeci askerlerin arasında oldukları iddiasıyla İzmir'de 8 şüpheli gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan şüpheliler arasında Astsubay Üstçavuş Aydın Özsıcak da yer alıyor.