1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erdoğan'ın koruma ekibi değişiyor mu?
Erdoğan'ın koruma ekibi değişiyor mu?

Erdoğan'ın koruma ekibi değişiyor mu?

Erdoğan, tüm ekibin ve yakın korumalarının değişeceği sinyallerini verdi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugün AK Parti Grup Toplantısı'nda dile getirdiği teşkilatlardaki 'metal yorgunluk' ifadesi aynı zamanda tüm ekibin ve yakın korumalarının da değişeceği sinyallerini verdi.

Türkiye Haber Merkezi'nin haberine göre Bugün AK Parti grup toplantısında, toplantı salonunun aranacağı ve tüm bakanların ve milletvekillerinin dışarı çıkması gerektiğini ifade eden Cumhurbaşkanlığı Koruma Daire Başkanı Ramazan Bal ve ekibi AK Parti mensuplarından büyük tepki aldı.

Özellikle son günlerde Koruma Amiri Muhsin Köse ve Daire Başkanı Ramazan Bal'ın güvenlik uygulamaları AK Partili kurmaylar, Bakanlar ve milletvekillerini ciddi anlamda rahatsız ettiği söyleniyor. Ayrıca koruma ekibinden bazı amirlerin Adıyaman Menzil cemaatine bağlı olduğu ve bu bağlılık dolayısıyla Cumhurbaşkanlığı koruma ekibinde bir cemaat kadrolaşmasının olduğu gelen bilgiler arasında.

Bugün TBMM'deki AK Parti Grup Toplantısı'nda yaşanan son koruma krizinin ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'metal yorgunluk' ifadesi de çok yakında ciddi bir revizyon olacağının habercisi oldu.