1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Eren Derdiyok Trabzonspor'a mı geliyor?
Eren Derdiyok Trabzonspor'a mı geliyor?

Eren Derdiyok Trabzonspor'a mı geliyor?

Hoffenheim takımında forma giyen Eren Derdiyok'un ismi ara transfer döneminde Trabzonspor'la anılmıştı. Eren Derdiyok, ocak ayının ardından bir kez daha Trabzonspor’un gündemine geldi.

A+A-

İsviçre basını, ara transfer döneminde Fırtına'nın gündemine gelen Eren Derdiyok'un sezon sonunda Bordo-Mavililer'e imza atacağını iddia etti.

Yıllardır adı Türk takımlarıyla anılan Eren Derdiyok, ocak ayının ardından bir kez daha Trabzonspor’un gündemine geldi. Ara transfer döneminde Adrian ile Eren’in takas olacağı iddia edilmiş ancak bu gerçekleşmemişti.

Bu sezon Hoffenheim’da beklenen performansı sergileyemeyen 24 yaşındaki forvetin, yüksek maliyetinin de etkisiyle kesin olarak gönderileceği belirtildi.

İsviçre basını, Eren’le en fazla ilgilenen takımların başında Trabzonspor’un geldiğini yazdı. Sezon sonunda yabancı sayısını 11’den 5’e düşürmeyi planlayan Bordo-Mavili ekibin, genç gurbetçi oyuncularla ilgilendiği biliniyor.

Tolunay Kafkas’ın, gençlerin yanı sıra daha tecrübeli isimleri de takıma katmayı planladığı öğrenildi. Kafkas’ın, bu sezon en büyük sorun olan gol sıkıntısını da Eren’le çözmek istediği kaydedildi. Trabzonspor’un, Türk asıllı İsviçreli oyuncuya karşılık Hoffenheim’a Marc Janko’yu önerebileceği iddia ediliyor.