1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Erkan Zengin şok etti!
Erkan Zengin şok etti!

Erkan Zengin şok etti!

İşte detaylar...

A+A-

Trabzonspor’a gönülsüz olarak gelen ve burada bulunduğu 1,5 sezona yakın bir süredir beklentileri karşılayamayan Erkan Zengin’in takımdaki geleceği içi esin kararını verdiği belirtildi.

 

Trabzonspor’a gönülsüz olarak gelen ve burada bulunduğu 1,5 sezona yakın bir süredir beklentileri karşılayamayan Erkan Zengin’in takımdan kesin olarak ayrılma kararı verdiği dile getirildi. Tecrübeli futbolcunun, Trabzon’a gelmek istemediği bilinirken, “Fenerbahçe’den başka takımda futbol oynamam” demişti. Fenerbahçe bu oyuncudan vazgeçtikten sonra dönemin başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu ve Teknik Direktör Ersun Yanal’ın İsveç’e giderek ikna ettiği Erkan’ın, “Geldikten ve halkını tanıdıktan sonra bu kenti sevdim ancak kalmayacağım” dediği belirtildi.

 

TEKELİOĞLU’NDAN TALEPTE BULUNMUŞ

 

Erkan Zengin’ın devre arasında dönemin teknik direktörü Sadi Tekelioğlu ile bir görüşme yaparak kendisine, “Hocam bana yardımcı ol ve bu transfer döneminde buradan gideyim. Çünkü kendimi huzurlu hissetmiyorum” dediği ama bu isteğinin kabul edilmediği ifade edildi. Erkan Zengin’in gitme kararını sezon sonuna ertelediği belirtilirken, yakın çevresine, “Benim için futboldan büyük paralar kazanmak ikinci planda… Ben İsveç vatandaşıyım. Buradan ayrılacağım. Kendimi daha iyi ifade edeceğim bir kulüpte oynayacağım. Bu yurt dışı da olabilir” dediği dile getirildi.

 

YÖNETİM GİDİŞİNE SICAK BAKABİLİR

 

Erkan Zengin’in Türkiye’den Fenerbahçe veya Galatasaray’a transferinin söz konusu olduğu ancak bunları dışında Avrupa’da çeşitli takımlarla temaslarının bulunduğu da ifade edildi. Erkan’ın bu kararını önümüzdeki günlerde yönetimle de paylaşacağı belirtildi. Trabzonspor kurmaylarının ise Erkan Zengin’ın kendisi için ödenen 2 milyon 250 bin Euro bonservis bedelini getirerek gitmesine olumlu yaklaşacağı vurgulandı. Erkan için bu rakamı verecek kulübün çıkıp çıkmayacağı merak edilirken, teklifte bulunacak kulüp ile oyuncu takasının da gündeme gelebileceğine işaret edildi.