1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Erkan'ın sözleri, Fenerbahçe'nin zoruna gitti!
Erkan'ın sözleri, Fenerbahçe'nin zoruna gitti!

Erkan'ın sözleri, Fenerbahçe'nin zoruna gitti!

Fenerbahçe’den Trabzonsporlu futbolcuya ithafen yazı...

A+A-

 Fenerbahçe Kulübü, Trabzonsporlu Erkan Zengin'in açıklamalarına yanıt verdi.

Adı Fenerbahçe'yle anıldıktan sonra Trabzonspor'a transfer olan ve geçtiğimiz günlerde Fenerbahçeli futbolcular Robin van Persie ve Louis Nani hakkında açıklamalar yapan Erkan Zengin'e sarı lacivertli kulüpten yazılı yanıt geldi.

Kulüpten yapılan açıklamalarda şu ifadeler yer aldı:

"Profesyonel futbolcu Erkan Zengin’in basında yer alan, futbolcularımız ile kendi takım arkadaşı arasında karşılaştırma yapan açıklamaları yazılı basında yer almaktadır. İsveç Milli Takımına kadar yükselmiş bir profesyonel futbolcunun yaptığı bu tip açıklama, kendisinin, spor kariyerini geliştirirken profesyonel kariyerini aynı şekilde geliştiremediğini gözler önüne sergilemektedir.

Erkan Zengin’e tavsiyemiz profesyonel futbolcu gibi davranması, tribüne yönelik açıklama yapmadan, kendi işini yapması, kıyaslama yaparken elma ile armudu toplayıp kendini komik duruma düşürmemesidir.

Erkan Zengin’e her futbolcunun bir sportif değeri olduğunu, bu değerin takdirini ise aklı başında tüm spor izleyicilerinin yapabildiğini ve bunun sonucunda ortaya çıkan genel değerlendirmeye dünyaca itibar edildiğini hatırlatmakta fayda görüyoruz. Bu nedenle belirtmek isteriz ki böyle bir açıklama yapmak için öncelikle sözlerinde bahsettiği futbolcularımız Robin van Persie ve Nani’nin seviyesine gelmesi gerekmektedir ve doğru olan da ondan sonra bu oyuncularla kendini kıyaslamasıdır. Bu hatırlatma çerçevesinde Erkan Zengin’e boş işlerle uğraşmamasını, kendisini komik duruma düşürmek için ekstra bir enerji harcamamasını ve bildiği işi en iyi şekilde yapmasını tavsiye ederiz.

Fenerbahçe Spor Kulübü