1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erkek Meclis Üyelerini Uyardı!
Erkek Meclis Üyelerini Uyardı!

Erkek Meclis Üyelerini Uyardı!

Bir dahaki meclisi daha kalabalık geleceğiz...

A+A-
Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 77 yıl dönümünde Trabzon il genel meclisinin iki kadın üyesinden biri Arzu Yalçınalp erkek meclis üyelerine şu uyarıyı yaptı..” 2014’deki seçimlerde daha çok bayan il genel meclisi üyesi olarak burarda görev yapacağız’ dedi
 
 
Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 77 yıl dönümü Trabzon il genel meclisinin Aralık ayı toplantısında gündeme oldu.
 
Meclis Başkanı Haydar Revi gündem dışı konuşma talebinde bulunan meclisin iki kadın üyesinden biri Arzu Yaçınalp’a söz verdi.
 
Yalçınalp, Ak Parti’nin tüzüğünde kadın adaylara kota uygulamasının diğer partilerden hem daha fazla hem de seçilebilecek sıralara yerleştirmede dana özverili olduğunu belirterek “Önce Atatürk’e teşekkür ediyoruz. Kadının hayatın içinde olmasına önem verdi. Bu çağdaş bakış açısı Türk kadınına
kimlik kazandırdı”dedi.


 
DAHA ÇOK GELECEĞİZ
 
Arzu Yalçınalp, erkek egemen Türk siyasetinde kadına tanınan imkanların arttırılmasında partilerin daha cesaretli olmasını istedi. Kadının elinin değdiği her şeyde düzen ve disiplin ve güzellik olduğunu belirter Yalçınalp, meclis sıralarındaki erkeklere dönerek şu ilginç uyarısını da yaptı..
 
“2014’deki il genel seçimlerinden sonra oluşacak olan bu mecliste daha çok kadın olacağız. Ona göre hazırlığınızı yapın” dedi.
 
Trabzon il genel meclisinde Ak Parti’den iki kadın meclis üyesi bulunuyor. Toplam 52 üyeden 2’sin kadın olduğu meclisin kadın üyelerinden biri Merkez ilçe üyesi Arzu Yalçınalp diğeri de Dernekpazarı ilçesinden Yüksel Çoşkun. Çoşkun öğretmen Yalçınalp ise mimar..