1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Erken seçim hazırlığı mı?
Erken seçim hazırlığı mı?

Erken seçim hazırlığı mı?

İşte detaylar...

A+A-

Devlet Malzeme Ofisi (DMO) resmi sitesinden yaptığı duyuruda 450 bin adet "tercih" mührü için ihale başlattığını duyurdu. Şartnamenin yayınlanması akla "Erken seçim mi geliyor? sorusunu getirdi.

 

Yüksek Seçim Kurulu, seçimlerde kullanılmak üzere oy pusulasındaki tercihlerin işaretlenmesinde kullanılan kendinden mürekkepli kaşeler için ilana çıktı. Devlet Malzeme Ofisi'nin açtığı ihale bugün başladı ve 13 Mayıs'ta sona erecek.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun görevi bırakacağını açıklamasının ardından yaşanan gelişmeler kulisleri hareketlendirdi. Davutoğlu'nun açıklamalarının hemen sonrası AK Parti Genel Merkezi, süreci uzatmadı ve 22 Mayıs'ta yapılacak olağanüstü kongre için Ankara Arena'yı kiralayarak süreci başlattı. Genel Merkez akşam saatlerinde de kongre programını web sitesinden duyurdu.

 

SEÇİM Mİ GELİYOR?

 

Erken seçim iddiaları her ne kadar AK Partili bazı isimler tarafından yalanlansa da bugün yayınlanan bir ilan kafaları karıştırmaya yetti de arttı bile.

 

Yüksek Seçim Kurulu, seçimlerde kullanılmak üzere 450 bin adet seçmen kaşesi için Devlet Malzeme Ofisi aracılığıyla ilana çıktı. İlan metni DMO'nun web sitesine dün yüklendi ve 13 Mayıs'a kadar ihale sürecinin tamamlanacağı duyuruldu.