1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Ersun Yanal kefil oldu!
Ersun Yanal kefil oldu!

Ersun Yanal kefil oldu!

Ersun Yanal kefil oldu!

A+A-

Elde edilen kötü sonuçlar ve takıma verdiği uzun izinler nedeniyle eleştirilen, yalnız Başkan Muharrem Usta’nın, “Sonuna kadar arkasındayız” dediği Yanal öğrencilerine sahip çıktı. Ersun Yanal, “Takımımı da, problemlerini de benden daha iyi kimse bilemez. Bu tabloyu tersine hep birlikte çevireceğiz” şeklinde konuştu.

Fırtına’da üst üste gelen kötü sonuçlar takımı sportif olarak ilk 6 maçta alt sıralara hapsederken, teknik direktör Ersun Yanal’ın bu tabloya rağmen milli arada ekibine diğer devlerden çok izin vermesi de tartışmanın boyutunu saha dışına taşımıştı.

Tüm bu süreci değerlendiren ve teknik direktörüne sahip çıkan Başkan Muharrem Usta’nın, “Sonuna kadar Yanal’ın arkasındayız. Kendisini ne tartışırım ne de tartıştırırım” mesajlarıyla çok mutlu olan Yanal da, kendi ekibine güven aşıladı. Yakın çevresine ilk 6 karşılaşmayı, milli takım arasını ve bundan sonrasını değerlendiren tecrübeli çalıştırıcının kısaca şu ifadeleri kullandığı öğrenildi:

‘Kent ne ister biliyorum’

“Bu takımın, oyuncuların kalitesinin karşılığı asla ilk 6 maçta 6 puan değil. Ancak psikolojik olarak, başarma baskısından kaynaklanan problemler saha sonuçlarına da yansımış durumda. Elbette devre arasında bazı değişimler, katılımlar olabilir ancak biz ondan önce de bu takımı farklı noktalara kesinlikle taşıyacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Başkanımızın verdiği mesajlar ve bizimle olan iletişimi hem çok mutlu ediyor hem de sorumluluğumuzu katlıyor... Her şeyi paylaşmıyoruz belki ancak unutulmasın ki, bu takımla en fazla zaman geçiren, sorunlarını bilen, çözüm üretmeye çalışan benim. Arkadaşlarımla birlikte Trabzonspor taraftarının, şehrin ne istediğini çok iyi biliyorum. Buraya 3. gelişim, artık bir yabancılık durumu söz konusu değil. Yani kuşkusuz eleştiriler olacak ancak biraz içeriğini de doldurmak gerekiyor. Fırtına kendi kimliğini bulduğunda, taşlar yerine oturduğunda o vakit ne rakip ayrımı ne de iç saha-deplasman ayrımı olacak. Bu hafta ile birlikte yeni bir sayfa açacağımıza inanıyorum.”