1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Ersun Yanal maç sonu transferle ilgili konuştu
Ersun Yanal maç sonu transferle ilgili konuştu

Ersun Yanal maç sonu transferle ilgili konuştu

Ersun Yanal maç sonu transferle ilgili konuştu

A+A-

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal, kupada 0-0 berabere kaldıkları Atiker Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu.

 

Trabzonspor Teknik Direktörü Ersun Yanal ise, terörü lanetleyerek başladığı açıklamasında futbolcuların zaman zaman performansından mutlu olduğuna söyledi. Yanal, "Bugün oyunun büyük bir bölümünde kontrollü oynadık ve kontrol bizdeydi. Belki belli bir bölüm içerisinde çok pozisyona girmedik, ama ikinci yarı özelikle pozisyonlarımız da var.  75'inci dakikadan sonra rakibimize birkaç atak verdik. O yüzden oyuncuların mücadelesinden ve ortaya koydukları oyundan ben mutluyum'' dedi.

 

EN AZ 3 OYUNCU TRANSFERİ

 

Yönetimden transfer ile ilgili gerekli yetkiyi, bütçeyi ve güveni alıp almadığı sorulan Yanal, şöyle dedi:

 

"Yaptığımız çalışmalar var. Bir oyuncu ile bitirme noktasına geldik. Diğer oyuncuları bugün yarın çözümü olacak. Elimizde bir genç ve yetenekli kadro var. Bunlar sürekli ve devamlı olmuyor. Ama onları da kazanmak istiyoruz. Yapamadığımız bir transfer dönemi var ve gerekçelerini sürekli anlattık. Trabzonspor yönetilmesi ile artık düzgün bir profili yavaş yavaş ortaya koydu ve bütçe planlamasını yaptı. Kritik birkaç tane görüşme var. En az 3 oyuncu ile görüşmelerde belli bir noktaya geldik.   ‘Pardonu' olmayacak oyuncular seçmek zorundayız ve onun için zorlanıyoruz.  Şu anda görüntü 3 oyuncu sona yaklaştık. 2 oyuncu ile de görüşmelerim devam ediyor" dedi.