1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Eşini Öldürdü!
Eşini Öldürdü!

Eşini Öldürdü!

Sadece 17 Yıla Mahküm Edildi...

A+A-

Bursa'da ayrı yaşadığı eşi 30 yaşındaki Makbule Aksoy'u 25 bıçak darbesiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklu yargılanan 46 yaşındaki Selahattin Aksoy, 17 yıl hapis cezasına çarptırdı.

 


Merkez Osmangazi İlçesi Selimiye Mahallesi Sili Sokak'ta, 2010 yılının Temmuz ayında meydana gelen olayda, şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşi Selahattin Aksoy'dan ayrı yaşayan Makbule Aksoy, evinde 25 bıçak darbesiyle öldürülmüş olarak bulundu. Polis, evinde kanlı havlu ve giysiler bulduğu Selahattin Aksoy'u aramaya başladı. Aksoy, bir süre sonra aynı sokakta bir başka evde bakıcıya teslim ettiği 2 yaşındaki oğlu Ali'yi görmeye gelince yakalandı. Görmeye geldiği oğlunu polisten izin alıp kucağına alarak öpen Selahattin Aksoy, çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine kondu.

 

Hakkında 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, 'eşini kasten öldürmek' suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açılan Selahattin Aksoy'un yargılanması tamamlandı.

 

Daha önceki duruşmalarda, eşi Makbule Aksoy'un, şiddetli geçimsizlik nedeniyle kendisini terk edip bir başka evde tek başına yaşadığını söyleyen Selahattin Aksoy, "Makbule ile barışıp tekrar aynı evi paylaşmak istiyordum. Ne kadar yanına gidip yalvardıysam ikna edemedim. Ayrıca beni aldatmasından şüpheleniyordum. Evinde bilgisayar olduğu halde, yalan söylemesi bu şüphelerimi artırdı. Olay günü yanına gitmeden önce pencereden bakınca bilgisayarda biriyle yazışıyordu. Eve girip, kendisine 'Kiminle görüşüyorsun?' diye sorduğumda bana bağırıp, hakaret etti. Çıkan tartışma sonucu mutfaktan aldığı bıçakla üzerime yürüdü. Beni sırtımdan ve bacağımdan yaraladı. Elindeki bıçağı alıp onu öldürdüm. Yaptığım hatayı anlayınca evde bulunan sinek ilacını içip, cesede sarılarak ölümümü bekledim. Üç gün sonra kendime geldiğimde evden ayrıldım. Daha sonra çok özlediğim 2 yaşındaki oğlum Ali'yi, bakıcısının evine giderek görmek istedim. Yakalandım. Pişmanım" dedi.

 

Mahkeme heyeti çıktığı son duruşmada Selahattin Aksoy'a son sözünü sordu. Yöneltilen suçlamayı kabul eden Aksoy, "Hakim bey, ölmemek için öldürdüm. Pişmanım" diye konuştu.

 

Mahkeme heyeti kısa bir aranın ardından Selahattin Aksoy'a önce ömür boyu ağırlaştırılmış hapis cezası verdi. Aksoy'un cinayeti tahrik altında işlediği kanaatine varıp sanığın duruşmadaki iyi halini de dikkate alarak bu cezayı 17 yıla indirdi.