1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eski FIFA hakeminden Çakar'a şok sözler!
Eski FIFA hakeminden Çakar'a şok sözler!

Eski FIFA hakeminden Çakar'a şok sözler!

'ispatlamayan şerefsizdir...'

A+A-

Eski hakem, futbol yorumcusu Ahmet Çakar'ın son günlerde ortaya sürdüğü iddialar futbol gündemine sert bir giriş yaptı. Çakar dünkü konuşmalarında Kasım 1993'teki G.Saray - M.United maçının şikeli olduğunu ve G.Saray'ın turu bu şekilde geçtiğini öne sürdü.

Çakar'ın konuşmalarında satır aralarında bir söz ise "Mesela Erman'ın bir dönem FIFA hakemi olan Serdar Çakman - Adnan Polat ikilisini sizlere anlatmasını çok isterim" ifadeleriyle eski FIFA hakemi Serdar Çakman'a geldi.

Çakman Çakar'ın açıklamalarının ardından konuştu ve Ahmet Çakar'a adeta "hodri meydan" dedi; "Bugün gazetelerden okudum. Tek cümle söylemek istiyorum aslında. O yazılanları söylenenleri ispatlamayan şerefsizdir, bu kadar."

Ahmet Çakar'ın neyi ima ettiğinin sorulması üzerine dönemin ünlü hakemlerinden Serdar Çakman; "Mesela dikkat ederseniz benle ilgili kısmında özellikle topu atıp 'Erman'ın anlatmasını istiyorum' diyor. Ben dediklerini hukuki olarak avukatlara ilettim bunun bir dava konusu olmadığını söylediler.

Daha önce İbrahim Seten yazdı, Erman Toroğlu yazmıştı, Ahmet Çakar Sabah'ta yazmıştı. Söylediğim şeyin sürekli arkasındayım, "ispatlamayan şerefsizdir". Ahmet Çakar neyi ima ediyor, ne iddia ediyor gerçekten onu da hiç bilmiyorum. Bilmediğim bir konuda bir şey söylemiyorum. İçinde olduğum bir konu değil." ifadelerini kullandı.

93'ün Kasım'ında G.Saray - M.United maçında hakem Kurt Röthlisberger ve Adnan Polat'ın adını kullanarak büyük bir iddiada bulunan Çakar'ın bu teorisi hakkında ise Çakman; "Röthlisberger iddiaları ile ilgili ise o dönem hiçbir şey duymadım, konuyu da bilmiyorum, tanımıyorum bile." dedi