1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Eski Milletvekilleri ne dedi..
Eski Milletvekilleri ne dedi..

Eski Milletvekilleri ne dedi..

BBG evi gibi izliyorlarmış…

A+A-
Mustafa Cumur, Kemalettin Göktaş ve Asım Aykan Başbakan R.Tayyip Erdoğan ile başladıkları siyaseti, Erdoğan ile noktalayacaklarını belirterek Trabzon teşkilat yapısının şekillenmesinde üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceklerini belirttiler…
 
Ak Parti’nin İstanbul Milletvekili, eski of belediye başkanı Oktay Saral da, Of ilçe teşkilatının şekillenmesinde diret müdahil olmasa da önerilerini ilgili birimlere ileteceğini belirterek “ Bu benim en doğal hakkım”dedi..


 
Eski Milletvekilleri ne dedi..
 
Mustafa Cumur..: Partinin lokomotif gücü Başkabanımızdır. Oy oranımızın yüzde %90’ınını başkanımıza ait. Akçaabat partimizin lokomotif ilçesidir. Yerel güçlerin tercihine saygı duyar gelişmeleri de elbette yakından takip ederim..
 
Kemalettin Göktaş..” İlçe kongrelerinde hassa olunması gereken konu, her ilçenin kendine özgü dengelerini gözetmektir. Her ilçenin bu dengeleri gözeterek yapılanması ile ilgili bana bir şey sorulduğunda elbette görüşümü belirtirim
 
Asım Aykan “ Ak Parti’de siyasete Sayın Başbakanımız ile başladık. Onunla sürdürüyoruz.Trabzon her alamda partimizin bütün kurumlarınca ilgi odağı olan bir ilimizdir. Bize de görüşümüzü soranlar var. Bende görüşümü paylaşıyorum..
 
Trabzon’da iktidar partisinin yaklaşan ilçe kongreleri son genel seçimde liste dışı alan eski milletvekillerinin de ilgi odağı durumunda.
Parti Trabzon özelinde delege seçimlerini yaparken ilçelerde tek liste ile yönetimlerin belirlenmesi konusundaki eğilim tek listeye yönetici olmakla ilgili kulisleri de yoğunlaştırıyor.
Eski milletvekilleri Kemalettin Göktaş, Mustafa Cumur ve Asım Aykan’ın özellikle görev süresince teşkilatçı oluşlarından hareketle üç eski milletvekililin mevcut milletvekilleri gibi ilçe yönetimlerinin şekillenmesini yakın takibe alınmış durdumda.
Üç eski milletvekili Kemalettin Göktaş Mustafa Cumur ve Asım Aykan Ankara’dan Trabzon parti teşkilatlarının BBG evi gibi takip ediyor. Gelişmeleri değerlendiren eski vekiller ile görevdeki vekiller arasında ilçe teşkilat yönetimlerinin belirlenmesinde bir çekişme olup olmadığı ise seçimlere az bir zaman kala ortaya çıkar yönünde genel bir kanaat var.ESKİ MİLLETVEKİLLERİ NE DEDİ..?
Trabzon ak partide iki dönem etkin milletvekiliği yapan Kemalettin Göktaş, Asım Aykan ve Mustafa Cumur Başkaban R.Tayyip Erdoğan ile siyasete başladıklarını Ak partinin kuruluşunda Trabzon özelinde ve ülke genelinde emekleri olduğunu belirterek “Bu anlamda partimizin genelde ve Trabzon özelinde başarılı olması ile ilgili olarak kendimizi sorumlu görmemiz, parti bağlılığımız gereğidir” diyerek ortak fikirlerini belirtirlerken özel olarak da şu açıklamayı yaptılar..


 
Kemalettin Göktaş “Trabzon’Un bütün ilçelerinin kendine özgü dengeleri vardır. Yeni yapılaşmada bu dengeler diri tutulmalı bu dengelere göre yeni yönetimlerin oluşması gerekiyor. Benim yerel anlamda partililerimize hatırlatma yapacağım husus budur. Her ilçenin kendine göre yerel dengeleri iyi planlanmazsa, iyi bir sonuç alınamaz. Ben bu hassasiyetimi bana gelen benden fikir almak için bilgi isteyen bir bir parti yetkilisine diyorum. Bu da görevim..”
 
Mustafa Cumur “ Partide bütün ilgi odağı Başbakan. Oy oranının yüzde 90’nı dı o alıyor. Yerel güçlerin ancak yüzde 10 gibi bir etkinliği oluyor. Bunun en güzel örneğini son seçimlerde Tabzon’daki milletvekili aday tercihlerinde gördük. Akçaabat’da onbine yakın üyemiz var. Her biri yöneticilik yapacak nitelikte. Elbette, yerel yönetimlerin belirlenmesinde şu anda mecliste olan arkadaşlarımız daha etkili olur. Ancak, bu partinin hamurunda olan biri olarak ben ilçe kongrelerinde elbette görüşümü söyleyeceğim. Bana gelip n edersin diyenlere bir şey demiyorum diyemem..”
 
Asım Aykan “ Ak Parti’nin kuruluşundan bu yana varım. Başbakanımızla yan yana omuz omuza olduk. Her türlü tercihlerine de saygı gösterdik. Trabzon siyaseten zor bir il.. İlçe kongereleri ile ilgili gelişmeleri sorumluluğum çerçevesinde takip ediyorum. Elbette teşkilatların oluşumunda biz de fikirlerimizi söyleyeceğiz. Önerilerimizi getireceğiz. Bunu kimse de yadırgamamalı…”


 
OKTAY SARAL FAKTÖRÜ
Bu arada Ak Parti’de Trabzon özelinde ilginç bir durum da Oktay Saral faktörü. Of Belediye Başkanıyken İstanbul’dan Ak Parti milletvekili seçilen Oktay Saral of ilçe teşkilatının oluşumunda müdahil olacağını resen açıkladı. Saral “Bu benim er doğal hakkım. Hatta, Seçim bölgesi Of olan Sayın Bakanımız Erdoğan Bayraktar’la da bu konuyu konuştuk. El ele verip Of için en güzelini belirleyeceğiz. Benim Of teşkilatının biçimlenmesinde müdahil olmamı kimse yadırgamamalı, yadırgamaz da..” dedi..


 
ERDÖL SESSİZ
Öte yandan son genel seçimlere Trabzon listesinden çıkartılarak Ankara listesine konu Ankara Ak Parti milletvekili olan Cevdet Erdöl ise kendisinin Ankara milletvekili olduğunu hatırlatarak, Trabzon yerel teşkilatlarının şekillendirilmesinde müdahil olmasının siyasi etik olarak doğru olmayacağını belirtti. Erdöl “Ben Trabzon milletvekiliyken de teşkilatların şekillenmesinde müdahil olmaz kararı yereldeki arkadaşlara bırakırdım. Kim seçilirse seçilsin bizim adamamız değil mi..”