1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Eski yönetici milyon dolar dağıttı!
Eski yönetici milyon dolar dağıttı!

Eski yönetici milyon dolar dağıttı!

Trabzonspor'un eski yöneticilerinden...

A+A-

 Trabzonspor'un eski yöneticilerinden Yemeksepeti.com'un eski sahibi Nevzat Aydın, şirketin satışından elde edilen 589 milyon dolarlık paranın 27 milyon dolarını çalışanlarına dağıttı. 

Trabzonspor'da yönetim kurulu üyeliği yapan yemeksepeti.com'un eski sahibi ve CEO'su Nevzat Aydın, müthiş bir hikayeye imza attı.  Arkadaşları ile birlikte küçük bütçelerle kurduğu internet sitesini zaman içerisinde dünya markası haline getiren Aydın, şirketi geçtiğimiz aylarda Delivery Hero'ya 589 milyon dolara sattı. 

Satışın ardından şirkette CEO olarak görev almaya devam eden Aydın, dünya devi Delivery Hero'nun yönetiminde de aktif olarak rol alıyor. Ancak Aydın'ın burada çalışanlarına karşı müthiş bir vefa örneği gösterdiği görüldü.  Hürriyet'ten Ayşe Arman'a röportaj veren Aydın, 589 milyon doların, 27 milyon dolarını çalışanlarına dağıttığı ortaya çıktı.  Aydın, "Kazandığımız paranın 27 milyon dolarını, 114 çalışanımızla paylaştık. 

Kötü örnek olduk, başka patronlara. Bizden nefret edecekler. Ama durum bu. Hiç bir sözümüz, yükümlülüğümüz olmamasına rağmen şirketin bu satıştan elde ettiği paranın 27 milyon dolarını çalışanlarla paylaşıyoruz. Kendi kazandığımızı dağıtıyoruz. Vergisi ödenmiş bir şekilde. Bu Türkiye'de ilk.  Çünkü ortada bir başarı varsa bunu hep beraber gerçekleştirdik" dedi.  Aydın, paranın dağıtılmasının ardından ise çalışanlardan, "Ağlayanlar mektup yazanlar, çığlık atanlar.. Duygulu şeyler yaşandı tabi. Çünkü insanlar hayatını etkiliyorsunuz.

İnsanlar ev alabiliyor, araba alabiliyor. Öbür türlü 3/5 bin liraya ya da 7 bin lira maaşla, hayat boyu yapamayacakları bir takım şeyleri bu kadar yüksek rakamlarla bir anda gerçekleştirebiliyor. İyi bir şey keşke daha fazla verebilsek" dedi.