1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Esnaf abonelik sistemine geçti
Esnaf abonelik sistemine geçti

Esnaf abonelik sistemine geçti

9 Eylül itibari ile uygulanmaya başlayan alkollü içki satışı düzenlemesinden etkilenen esnaf kendilerince bulduğu yöntemlerle işlerini devam ettirmeye çalışıyor.

A+A-

 Alkol yasağının başlamasının üzerinden daha bir kaç gün geçmeden esnaf satış yollarını buldu.

Gece 22.00'den sonra dükkanlarına gelen müşterileri ikiye ayıran esnaf, tanıdıklarına içki satarken, tanımadıklarını 'yasak var' diye gönderiyor.

DENETİMDEN KORKUYORLAR

Tanımadıkları müşterilere satış yapma konusunda tereddüt yaşayan esnafın en büyük korkusu ise denetimler.

SEN GELME ABİ BİZ GETİRİRİZ

Esnafın alkol satışı için bulduğu bir diğer yol ise 'abonelik sistemi.' Yasak başladıktan sonra içki almak isteyen müşterilere satış yapmayan esnaf müşterilerini 'aa.20130912115212.jpgbone' haline getirip evlerine servis yapıyor. Dikkat çekmemek için esnaf evlere içkinin yanında başka ürünlerde gönderiyor. Abonesi olan müşterilere ise hizmetin gizli kalması için uyarılar yapılıyor.

JET, ALTIN, KARAYOLU SATILIR!

Alkol yasağı sonrası kimi esnaf ise düzenlemeyi ilginç yöntemlerle protesto ediyor. Sosyal medya üzerinde dolaşan bir fotoğraf ise bunun en güzel kanıtı. Yasaklı saatlerde alkol satışını durduran bir esnaf dükkanın önüne bir tabela asarak durumu protesto etti. Tabelada "Dikkat! Saat 22.00'den sonra AVM, REZİDANS, UÇAK, GEMİ, OTOYOL, KÖPRÜ VE KÜLÇE ALTIN satılmaktadır" yazdı.