1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Esra Erol’un eşine hapis cezası
Esra Erol’un eşine hapis cezası

Esra Erol’un eşine hapis cezası

İzmirli bir iş kadını bir buçuk milyon dolarının tehditle istendiğini belirterek dava açtı. Mahkeme heyeti davada ünlü sunucu Esra Erol’un eşi Ali Özbir’e 1 yıl 3 ay hapis cezası verdi.

A+A-

Sunucu Esra Erol’un ünlü kabadayı Kürt İdris’inoğlu olan eşi Ali Özbir’e “suç örgütüne yardım etmek”ten hapis cezası verildi. İzmir’de iş kadını Sıdıka Dişe 2005 yılında bir buçuk milyon dolarının istendiğini, evinin kurşunlandığını belirterek suç duyurusunda bulundu.

‘KURŞUN SIKARIZ’

Dişe, “Suç örgütü beni telefonla arayıp, 1.5 milyon dolar parayı onlara vermemi istediler. Kabul etmedim. Evimin kapı zili çaldı, ardından kurşunlandı. Bir erkek telefonla arayıp, “Bugün kapına kurşun sıktık, yarın kafana” dedi.

Sıdıka Dişe’nin şikayeti üzerine Esra Erol’un eşi Ali Özbir, amcası Yusuf Özbir ve Meral Özacar’ın da aralarında bulunduğu 13 kişi hakkında “Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, nitelikli yağmaya teşebbüs ve tehdit” suçlarından dava açıldı. Yargılama sonucunda Ali Özbir ve amcası1 yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme cezaların ertelenmediğini belirtti.

Okeye dördüncü beni yaptılar

Bir yıl hapis kararının çıkmasının ardından Esra Erol’un eşi şunları söyledi: “Okeye dördüncü arıyorlarmış beni yapmışlar. Akrabalarımız yaptığı şeyleri bana yansıtmışlar. Olayın benle yakından ilgisi yok. Yargıtay’da hakkımızı arayacağız. Adalet yerini bulacaktır. Hapis asla olmaz. Kasıtlı bir karar”

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ