1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ESTEBAN İMZAYI ATTI
ESTEBAN İMZAYI ATTI

ESTEBAN İMZAYI ATTI

Yeni transfer Esteban Alvarado Brown için bugün imza töreni yapıldı.

A+A-
M. Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan imza törenine Sportif Direktör Süleyman Hurma katıldı.


Hurma burada yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Biliyorsunuz Hakan Arıkan’ın ayrılmasının ardından bir kaleci arayışımız vardı. Kulübümüzde çok değerli kalecilerimiz var. Rekabet ortamını arttırma adına iyi bir kaleci aldığımızı düşünüyoruz. Kalemiz artık çok daha güvende olacağı için mutluyuz. Takımımızı mutlaka takviye etmemiz gerek. Gelecek oyuncular ciddi katkı sağlamalı. Hedefimiz belli. Bu kadroyu kurmak kolay değil. Görüşmelerimiz olumlu. Üç iyi oyuncu daha takviye edeceğimizi söyleyebiliriz' dedi.
Esteban Alvarado Brown’n açıklamaları


Yeni Kalecimiz Esteban Alvarado Brown ise şu ifadeleri kullandı: “Trabzonspor gibi büyük bir kulübe geldiğim için mutluyum. Açıkçası bu kararı almam zor olmadı. Araştırdığım kadarıyla Trabzonspor Türkiye’nin en sadık taraftar grubuna sahip. Daha önce burada forma giymiş bazı isimlerden de bunu duydum. Bu kulüp benim beklentilerimi karşılayabilecek büyüklükte. Umut ediyorum her şey iyi olacak.


Takıma katkı sağlamak için elimden geleni yapacağım. Burada iyi bir kadro var. Kendi performansımı en iyisiyle takıma vermek için buradayım. Hocamızın tercihleri doğrultusunda görev verildiği takdirde faydalı olmak istiyorum. Çok büyük bir camiaya katıldım. Her şey çok güzel ve yerinde gidiyor. İlk antrenmanıma çıktım. Daha önceki kulüplerimde ve Kosta Rika Milli Takımı’nda olduğu gibi burada da başarılı olmaya çalışacağım.


Rekabete her zaman açığım. Bu rekabeti kabul ederek buraya geldim. Karakterim budur. Çok çalışırım ve formayı almak için sonuna kadar ısrar ederim. Türkiye’de çok iyi kaleciler olduğunu biliyorum. Onur da çok iyi bir kaleci. Buraya ve Milli Takım’a katkılar sağlamış bir isim.


Dün akşamki maça gelirsek herkes hata yapabilir. Bütün olayı bir kişiye yıkmak tamamen yanlıştır. Bunlar futbolda oluyor. Hatalar oyunu bu. Konuyu daha ileriye taşımamak gerek. Onur çok beğendiğim bir kaleci. Burada birbirimizi daha yukarıya taşıyacak rekabet ortamı oluşturduğumuzda kim daha faydalı olacaksa formayı o alacaktır”