1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. ETKİLİ BİR YÖNETİM İÇİN BÜYÜK ŞANS
ETKİLİ BİR YÖNETİM İÇİN BÜYÜK ŞANS

ETKİLİ BİR YÖNETİM İÇİN BÜYÜK ŞANS

Mahkemenin almış olduğu"kongre kararı" Bordo-Mavili camiayı hareketlendirdi. Şimdi ne olacak? Trabzonspor resmi internet sitesinden kongre sinyali verip, aidatların yatırılmasını istemişti. Genl Kurul üyeleri, "Etkili ve dinamik bir yönetim kurabilmek iç

A+A-

Trabzonspor'un işbaşındaki yönetiminin, olağan kongre yapmaksızın görevini 2 yıl daha uzatmasına yapılan itirazı bilindiği gibi Trabzon 1'inci Asliye Hukuk Mahkemesi kabul etmişti. Mahkemenin bu kararına göre, Bordo-Mavili yönetim kurulu 20 Kasım 2013-20 Aralık 2013 tarihleri arasında olağan kongre yapmak ve buna da seçim maddesini koymak zorunda.

Trabzonspor Yönetim Kurulu’nun büyük bir bölümü kararı üst mahkemede itiraza götürmeyi düşünürken, diğer bir bölüm de genel kurula gidip "güvenoyu" almak istiyor. Ancak Bordo-Mavili yönetim, bu arada resmi internet sitesinden üyelere kongre sinyali verip, aidatların yatırılmasını istemişti.

Mahkeme kararı sonrası aradığımız genel kurul üyeleri, "Etkili ve dinamik bir yönetim kurabilmek için bu genel kurul büyük bir şans" görüşünde birleştiler. İşte Bordo-Mavili genel kurul üyelerinin çoğunluğunun birleştiği ortak görüş: "Mahkeme kararı çok isabetli oldu... Yönetimden ayrılanların yeri doldurulur, böylelikle çok etkili bir idare heyeti gerçekleşir... Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Çevre Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın da destekleri sürdükçe Trabzonspor özlemini duyduğu yerlere gelir..."

TRABZONSPOR ZARAR GÖRÜR

Öte yandan Trabzonspor Genel Kurulu’nda bulunan hukukçular, yönetimin mahkeme kararını bir üst mahkemeye götürdükleri takdirde başlarının ağrıyacağını belirttiler. Hukukçuların bu konudaki ortak görüşü ise şöyle: "Yönetim 20 Kasım-20 Aralık 2013 tarihleri arasında seçimli kongre yapmazsa ve bir üye de şikayette bulunursa hukuki sıkıntılar doğar, özellikle Trabzonspor’umuz borsada büyük kayıplar yaşar..."