1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Euro 2016'nın başlamasına saatler kala korkutan gelişme
Euro 2016'nın başlamasına saatler kala korkutan gelişme

Euro 2016'nın başlamasına saatler kala korkutan gelişme

Bir garajda tüfek, tabanca ve bol miktarda uyuşturucu bulunduğu açıklandı.

A+A-

Stade de France'ın bulunduğu Seine-Saint-Denis şehrindeki bir garajda tüfek, tabanca ve bol miktarda uyuşturucu bulunduğu açıklandı.

 

Bobigny Savcılığı, uyuşturucu ticareti ile uğraştığı bilinen 35 yaşındaki bir şahıs hakkında yürütülen araştırma sonucu ele geçirilen mühimmata el konulduğunu duyurdu.

 

Savcılıktan yapılan açıklamada, şahsın garajında yapılan aramalarda 1 adet makinalı tüfek, 1 adet dürbünlü tüfek, 1 adet otomatik tabanca, 40 bin euro nakit para ile 167 kilo esrar yakalandığı belirtildi.

 

Grevler Avrupa Şampiyonası'nı etkilemeye başladı

 

Saint Etienne Belediye Başkanı Gael Perdriau, İçişleri Bakanı Bernard Cazeneuve'e gönderdiği bir mektupta, şehrin çöpünün toplanıp ayıklandığı "çöp geri dönüşüm merkezi" çalışanlarının 8 gündür başlattıkları grev yüzünden "Fan Zone" olarak tanımlanan ve taraftarların toplanacakları bölgeyi "açamama" riski olduğunu belirtti.

 

Saint Etienne'de önümüzdeki salı günü Portekiz-İzlanda maçı oynanacak, Fan Zone olarak seçilen ve tren garı ile Geoffroy Guichard Stadı arasında bulunan François Mitterand parkının açılmasının bu grevler yüzünden yapılamayacağını belirten belediye başkanı, bölge valisinden işçileri "resmen" göreve çağırması talebinde bulunduğunu söyledi.

 

Paris'in 2, 5, 6, 8, 9, 12,14, 16, 17 ve 20. bölgelerinde birkaç gün önce başlayan grevler yüzünden Paris'in birçok yerinde çöpler kaldırımlarda birikmeye başladı.

 

Marsilya'daki barların teraslarında büyük ekran televizyonlar yasaklandı

 

Avrupa Şampiyonası süresince Marsilya'da bulunan bar ve restoranlar, teraslarına büyük ekran yerleştirip mücadeleleri izletemeyecekler. Marsilya Valiliği'nden gelen açıklamaya göre büyük ekran yasağı, kalabalık kitlelerin bar ve restoran önlerinde birikip maça bakmalarını engellemek amacıyla yapıldı. Bunun bir emniyet tedbiri olduğunu söyleyen valilik, kalabalık seyirci kitlelerinin ancak Fan Zone adı verilen ve polis kontrolü altında olan bölgelerde olabileceğini belirtti.

 

Meteoroloji kırmızı alarm verdi

 

Fransa'nın 18 bölgesinde aşırı yağmur alarmı verildi. Meteo France, Fransa'nın kuzeyi ve doğusundaki 18 bölgede aşarı yağış beklendiği için kırmızı alarm verdi. Bölgesel olarak metrekareye düşebilecek yağmur miktarını saatte 60 milimetreye çıkabileceğini belirten Meteo France yetkilileri, suya doymuş bir halde bulunan toprağın bu miktarı ememeyeceğini ve vatandaşların sel konusunda dikkatli olmalarını istedi.