1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Eurovision Kana Bulanacaktı!
Eurovision Kana Bulanacaktı!

Eurovision Kana Bulanacaktı!

Örgüt deşifre oldu...

A+A-

 Azerbaycan'da düzenlenen 57. Eurovision Şarkı Yarışması'na yönelik başkentin çeşitli bölgelerinde ve yarışmanın yapıldığı Crystall Hall'da çeşitli terör eylemleri yapmayı planlayan örgütün çökertildiği iddia edildi. 



YAKALANMASALAR BAKÜ KAN GÖLÜNE DÖNECEKMİŞ 


Azerbaycan Ulusal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Dağıstan'da silahlı eğitim almış kişilerin önderliğinde eylem yapma hazırlığında olan 40 örgüt üyesinin yakalandığı ve güvenlik güçlerine silahlı direniş gösteren birkaç teröristin etkisiz hale getirildiği ileri sürüldü. 


Bakanlığa göre uluslararası bağlantıları bulunan örgütün amacı, yarışma öncesinde ve yarışma sırasında Bakü'de ayrı gruplar halinde terör eylemleri yaparak toplu ölümlere yol açacak patlamalar ve silahlı baskınlar düzenlemekti. 



EUROVISION'DAN ÖNCE YAKALANMIŞ AMA AÇIKLANMAMIŞ 


Bakanlık, Eurovision 2012 öncesinde yapılan operasyonla ilgili bilginin, Azerbaycan kamuoyunu ve yarışma için ülkede bulunan yabancıları tedirgin etmemek amacıyla daha önce verilmediğini duyurdu. 


Ulusal Güvenlik Bakanlığı, anti-terör timlerinin yaptığı operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmatın da ele geçirildiğini açıkladı.