1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. ‘Evet’ deyin görelim dürüstlüğünüzü!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

‘Evet’ deyin görelim dürüstlüğünüzü!

A+A-
Trabzonspor’a   ‘dünyanın en iyi stoperlerinden birini’  getirmişler! ‘Çok büyük iyilik’ etmişler! Vay vay vaaay! Hatta   ‘yirmi  kulüp Caceres’in’ peşindeymiş! Fakat  ‘Trabzonspor yaptıkları hizmetin kıymetini’ bilememiş!
 
Kimse bilmez! Ama geçen ki yazımda da belirtmiştim. Ben iyi bilirim Özkan Doğan’ı! Dönemin asbaşkanı Haşim Sayitoğlu’nun  bürosundan  tüm gelişmelere şahit olmuştum   çünkü. İyi bilirim de , bu ve benzeri arkadaşların Trabzonspor başkanının etrafını, nasıl sarıp sarmaladığını  anlamakta sıkıntı yaşarım!
 
Ya da bir başka deyişle, Trabzonspor başkanı olanlar,  nasıl bu tiplerin ağzı ile hareket eder?  Onlarla olmanın ortak bir sırrı mı vardır? diye düşünürüm hep!
 
Hatırladınız dimi Özkan Doğan ve Beşiktaşlı, Fenerli arkadaşlarını! Hani daha dört gün evvel Caceres’i İstanbul’a getirdiklerinde bir video hazırlayıp, paylaşmışlardı sosyal medyadan!
 
“Biz bitti demeden bitmez’ sloganları ile zafer sarhoşu  edasındaydı bu arkadaşlar!
 
Şimdi bu Özkan kardeşimiz  dün diyor ki; “Caceres  sakat değildi. Dünyanın en iyi stoperlerinden biriydi. Biz Trabzonspor’a büyük iyilik yaptık. En az 20 kulüpten teklif vardı. Ama biz Trabzon’a getirmiştik’ !
 
Tüm inançlarım üzerine yemin ederim ki bu söylemlerin hiç biri doğru değil! İnanan  tek bir Trabzonsporlu varsada ,  aklından şüphe ederim. Onlar akıllarınca milyon Euro kazanacakları ve bitmiş olan bir transferi, bizler bozdurduk diye, yine  bizleri toplum önüne atmaya çalışıyor. Hem de basın organlarında kendileri gibi Fenerli, Beşiktaşlı, G. Saraylı olan spor  gazetecileri ile haber yaptırarak!
 
İstediği açıklamayı yapabilir de… Sorun yok…
 
Özkan Doğan ve Trabzonspor’a İbanez, Muhammet Demir, Güray Vural daha bir çok işe yaramaz adamı kasan arkadaşlarına,  güzel bir teklifim var! BU teklifin asla kaybedeni olmayacak!
 
Şahsımın, düzgün yapılan hiçbir ticarete itirazı olmaz. Adaletli, hakkaniyetli ve şeffaf yapılacak her ticarette, en fazla destek verecek olan bir gazeteciyim. Siz de dürüstseniz bir teklif ben yapayım bir Trabzonsporlu olarak. Şahsıma göre Bordo Mavili yönetim de böylesi açık ve objektif bir teklife evet diyecektir.
 
Önce müsaadenizle, mini sorular eşliğinde şu kısa  yapayım.
 
Sonra teklifi sunayım…
Öyle ya, spor gazeteciliğinde tam 24 yılı bitirmiş birisi olarak,
sizin kadar futboldan anlarız.
 
1-Caceres  madem sakat değil; son dört yıldır, neden dörtte bir oranında maç oynadı?
 
2-Caceres, evet dünyanın en iyilerinden biri! Peki madem oyuncu müzmin sakat değil,Juventus böyle bir stoperi,  4 sezon bekleyip en sonunda neden bıraktı ve bonservisini dahi eline verdi?
 
3- Böylesine kaliteli bir futbolcu,  müzmin sakat değilse, tam 11 aydır bonservisi elinde olduğu halde neden kulüp bulamadı?
 
4- Caceres’in en az üç ayrı bölgeden müzmin sakatlığı bulunduğu, sağlık raporları ile tescilli iken, bırakın 20 resmi teklifi, bize resmi üç tane teklif sunabilir misiniz?
 
5- Sizin ekipte menajerlik yapan, Beşiktaş eski futbolcusu Ali Cansun, bu kadar verimli olabilecek bir oyuncuyu Beşiktaş’a verseydi ya!
 
Bu sorulardan sonra  Özkan Doğan ve arkadaşlarına teklifim şudur…
 
1-Caceres,  yıllık 2.5 milyon garanti para istiyordu. 34 maç üzerinden hesap yapılsın. Maç başı 73.500 Euro Trabzonspor’la sözleşmeye razı gelin. Yani maç başı bir anlaşma ile her iki taraf birbirine güvenmiş olsun. 34 maç oynarsa zaten 2.5 milyon Euro eder. Maçların tamamında da oynarsa, bu arkadaşa maaş ve primlerle birlikte yıl sonu ekstra 1 milyon Euro daha verilsin. Madem sakat değil, gelin 3.5 milyon Euro’ya  bu şartlarda imzayı atın.
 
2- Siz menajer gurubu, 600 bin veya 1 milyon Euro imza parasını şimdi talep etmeyin. Madem Trabzonspor’a ‘iyilik’ derdindesiniz! O halde,  ‘Trabzonspor bu oyuncudan bir sezonda en az 25 maç yararlanabilirse, sezon sonu menajerlere ödeme yapılacak. Aksi halde menajerlerimza parası ve komisyon ücretialmayacak’ şeklinde bir madde koyalım. Bakın 34 maç demedim, bir sezonda 25 maç!
 
Sevgili menajerler… Trabzonspor’a bu garantiyi verin;  inanıyorum ki  yönetim size asla ‘hayır’ demeyecektir. Kaliteli ama sakat olmayan bir oyuncuyu her Trabzonsporlu ister. En çok da ben isterim. Bundan şüpheniz olmasın. Olmasın da, biz sizleri iyi tanıdığımız için bizim, sizlerle ilgili her transferde çokça şüphelerimiz var. Hadi görelim dürüstlüğünüzü de şüphelerimiz dağılsın!!!

 
Önceki ve Sonraki Yazılar