1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Ey Başkan! Şantajcılar ve Osmanlı tarihine bak!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ey Başkan! Şantajcılar ve Osmanlı tarihine bak!

A+A-
 Bak aslanım. Sen ve senin gibi düşünenler Trabzonspor’un işçisidir! Aklını başına devşir! Trabzonspor  öyle isimleri silip attı ki, sen onların ceplerinde ki toz olamazsın!

Oh ne güzel! Oynasan da oynamasan da senede 8.5 trilyon garanti para. Paranın en iyisini alacaksın. Bu şerefli takımın formasını giyeceksin. Bir elin yağda, diğeri balda olacak. Taraftar seni baş tacı yapacak. Ancak sen o taraftarı bir yerlerine takıp, kulüp içinde terör estirecek, tüm umutların yıkılması için çaba harcayacaksın! Yani sen bağıra bağıra ihanet edeceksin. Yok öyle yağma! Terbiyesizliğin, ihanetin de bir sınırı vardır. Sen o sınırları çoktan aştın. Adam ol! İnsan ol! Aldığın paranın helal olup olmayacağını iyi hesap et! Kırdığın ceviz bini aştı. Yarın toprak olduğunda servetin seni kurtarmayacak. İki metrelik beyaz bir beze sarılıp toprağa karışacaksın. Milyonlarca taraftarın üzerinde hakkı olduğunu nasıl görmezden gelebilirsin? Söyle Allah aşkına sen kime hizmet ediyorsun? Eğer ‘Trabzonspor’a’  diyorsan, hayır değil derim sana! Takımı karıştırmak, haddini aşmak, kasten maçlara çıkmamak, hizmet değil,  ekmeğini yediğin teknenin içine etmektir. Yani ihanettir, kalleşliktir! Bilmelisin ki kalleşler ve ihanet edenler tarihte yerlerini hep kötü olarak almıştır. Sizlerde hiç mi vicdan kalmamış, hayret doğrusu!

Sen, Trabzonspor’un başkanı. Eşinin sağlık sorunlarından dolayı bir şey demek istemiyorum. Fakat kardeşim sen hiç tarih okumadın mı? Osmanlı tarihini bilmez misin? Koca imparatorluk 600 yıl hüküm sürdü. Cihan imparatorluğu unvanını aldı! Neden biliyor musun? Başkaldıran kim olursa, ihanetçiler kim olursa olsun kellesi vuruldu. Duygusal bakılmadı. ‘Bu adam olmazsa bu iş yürümez’ denilmedi! Yönetenler, kardeşini de, evladını da ölüme gönderdi! Sen nasıl bir başkansın ki, sosyal medyadaki üç beş kişiden çekinip,  radikal bir adım atamıyorsun. Sen Makedonya’da ‘Başkan, sportif direktör ve hocanın kellelerini alacağım’ diyen kelle avcılığına soyunmuş densizleri nasıl affedip, bu takımın içini kurtlu bırakırsın! Sen, geçen yıl kadro dışı yaptığın ve ‘ben olduğum sürece bu takımda forma giyemez’ dediğin bir oyuncuyu ki, kalitesi bile tartışılan bir oyuncuyu affedip, kaptan yardımcısı nasıl yaparsın! Sen, arkadaşları ile tartışan ve en sonunda boksörlüğe soyunanlara nasıl bir yaptırım uygulamazsın! Ben zavallı aklımla Osmanlı yenilgisinin ‘sabotaj’ olduğunu görüp yazdım da,  sen görüp, Makedonya’da vuramadığın  neşteri en azından o maçtan sonra nasıl vuramazsın!

Sevgili okurlarım, gerçekten çok yazık. Özellikle sizler gibi tek beklentisi takımının başarısını görmek olan Trabzonspor sevdalılarına çok çok yazık. Çünkü, yetenekli bir kadro olmasına rağmen, bir sezon daha çok erken heba edildi! Şantajcılar, sizleri bile hiç düşünmeden  istediği gibi at oynattı, onların kellesini vurmakla mükellef olanlar ise basiretsiz kalıp süreci berbat etti. Hepimize geçmiş olsun. Vah Trabzonspor’um vaaahhh!

Önceki ve Sonraki Yazılar