1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. Ey Bizim 'Kancık' Ruhlular!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

Ey Bizim 'Kancık' Ruhlular!

A+A-
G. saray- Trabzonspor müsabakasında yaşanan skandal hakem görüntüsünün, ne manaya geldiğini öncelikli olarak çok iyi kavramalıyız! Hakem kararları kesinlikle hata olmadığı gibi şike davasının bir uzantısı olarak görülmelidir. Bu müsabakada ortaya konulan görüntü, Trabzonspor’un yeni başkanına bir mesaj niteliği taşımaktadır.
SAHİPSİZ CAMİADA AT KOŞTURURLAR!
İbrahim Hacıosmanoğlu’nun şike davası konusunda taviz vermeyen tutum ve açıklamaları ile Trabzonspor’u makaslayan karanlık güç, şimdi de Muharrem Usta’ya net mesaj verdi: “Şike davasından vaz geçmezsen seni de takımını da bitiririz”! Olay bu kadar net ve açıktır. Bu maçta yapılanlar, Trabzonspor camiasına açık mesajdır. Trabzonspor camia olarak bu duruma sert tepkiler verip, TFF’yi istifa ettirene kadar el birliği ile mücadele vermelidir. Trabzonspor başkanı, önceki başkanın mücadelesinde olduğu gibi yalnız bırakılmamalıdır! Daha önce defalarca yazdığım  gibi, sahipsiz camia üzerinde at koşturan çok olur!
Şimdi isterseniz kısa kısa özetler yapalım!
 

HACIOSMANOĞLU’NU DEĞİL TRABZONSPOR’U SAHİPLENMİŞTİK!
Trabzonspor’un eski başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, camia ve takım üzerine oynanan kirli oyunlar karşısında feryat koparırken, bizim bir medya mensubu olarak  sahiplenme duygumuz, işte bu oyunlar yüzündendi! Aslında biz, dün Hacıosmanoğlu’nu değil, Trabzonspor’u, Trabzonspor başkanlık makamını sahiplenmiştik! Tıpkı 2006 yılının Ağustos ayında oynanan bir Sivas maçı sonrası dönemin başkanı Nuri Albayrak’ı sahiplendiğimiz gibi… Fakat ne kadar acıdır ki, dün Albayrak ve Hacıosmanoğlu’nun feryatlarına tepki gösteren, hatta kendi başkanlarını idam sehpasına gönderen  içimizdeki İrlandalılar,  bugün ‘feryat’ niteliğinde görüntü sergileme gayretindeler! Neden? Çünkü o dönemki başkanlarla kişisel sorunları vardı! Trabzonspor çıkarları bu yüzden egolarına yenik düşmüştü! Bugün ise; emir aldıkları yerlerin, başkan Usta’ya yakın oluşundan aldıkları cesaretle, yaygara koparma gayretindeler! Sanmayın ki bugün verdikleri tepki, Trabzonspor sevdasındandır!
Şimdi,  camianın önemli saydığı isimlere ve onların uzantılarına sesleniyorum! Söyleyin, eylem planımız ne olmalı? Biz kişilere göre kalem sallamayız! Trabzonspor için dün neler yazdıysak, bugünkü haksızlık karşısında da en önde koşup, kalemi ‘dik’ tutmayı biliriz! Sizlerle omuz omuza tepki vermeye hazırız!  Bizler, siz çıkarına göre pozisyon alanlar gibi; farz-ı mahal, Trabzonspor başkanını kendimize yakın görmediğimiz için susmalı mıyız? Ya da ‘oh ne güzel oldu’ mu demeliyiz? Hayır, hayır! Asla bunu yapamayız! En iyisi siz bizi bırakın. Biz yapacağımızı, vereceğimiz tepkiyi biliyoruz da size bir iki şey söyleyelim.

EY 'KANCIK' RUHLULAR!
Bakın, Trabzonspor’umuzun başkanı sayın Muharrem Usta diyor ki; ‘Bu düzen mutlaka değişmeli. Bu düzeni mutlaka değiştireceğiz’! Doğru da söylüyor…Fakat bu işler bir tek başkanın gayreti ile olmaz! Dün aynı şeyleri, cümlesi cümlesine seslendiren kulüp başkanlarımızı ortada bırakıp, ‘ Düşmanımın düşmanı dostumdur’ mantığı ile hareket eden sizler, lütfen Muharrem Usta’yı yalnız bırakmayın! Şekli destekle kimseyi kandırmayın! Başkan ve takımı yalnız bırakmayın. Siyasi, sportif, mafya vari gücünüzü sonuna kadar kullanın! Tepkilerinizi verirken, ‘Acaba şunu yaparsam bana zarar gelir mi’ hesabını bir defaya mahsus yapmayın! Karı gibi durmayın! Kancıklar gibi ezilip büzülmeyin! Bir defa olsun şu ortak değerimiz için ‘dik’ ve ‘asil’ durmayı becerin!  Muharrem başkan ve Trabzonspor kulübüne kendi hesabınızı değil, Trabzonspor’un hesabını yaparak sahip çıkın! Ve dün gece yaşananlardan sonra, şunları aklınıza yazın! Trabzonspor’a karşı dışarıdan uzatılan kirli eller daima kırılmalı! Trabzonspor başkanı kim olursa olsun, birbirimizi sevmesek de ortak hareket ve tek sesle o eller birlikte kırılmalıdır. Dün Hacıosmanoğlu’na, takımın üzerine oynanan kirli oyunlar karşısında, milliyetçi duygularla sahip çıkılsaydı, taviz verilmemiş olunsaydı, Trabzonspor’un dün gece aynı rezaletle karşılaşmayacağını idrak etmelisiniz. Biz camia olarak dışarıya karşı bile kenetlenmeyi beceremezsek, dün Hacıosmanoğlu’na, bugün Usta’ya yarın bilmem hangi başkan üzerinden Trabzonspor’un namusuna bu kirli eller uzanmıştır, uzanacaktır da!
EY SİYASİLER DAHA NE İSTİYORSUNUZ?
Türk futbolunu yönetenler ve siyasilere sesleniyorum! Beyler, bu şehre vakti zamanında Trabzonspor diye bir afyon  içirdiler! Daha ne istiyorsunuz? Uyuşturdunuz her yanımızı! Bakın, kimse sizden iş beklemez, aş istemez! Hiç kimse ‘Bu şehirde sanayi neden yok’ diye sorgulamada bulunmaz! Yatırım beklemez! Daha ne istiyorsunuz bu şehirden, bu insanlardan! Tam da size göre işte! Bakın işte, futbol denilen oyuncakla nasıl da oynuyorlar! El insaf yahu! Bari bu oyuncağa el uzatmayın! Yazıktır, ayıptır, günahtır! Bu şehir ki;  vatanın bütünlüğünün teminatı, deli göz-mert insanların diyarıdır! İsteseler de sizler gibi ayak oyunlarını beceremezler! Her ne kadar içimizde birkaç samimiyetsiz ve kendi camiasına ihanet edenler olsa da sakın bunları Trabzon’un gerçek yüzü sanmayın!  Özellikle de devletin büyükleri! Sizler hak ve hukuktan söz ederken, futbolumuzu teslim ettiğiniz kap kara vicdanlıların kahpeliklerine artık müsaade etmeyin!
SALİH TRABZONSPOR’UN NAMUSUDUR!
Son sözlerim Trabzonspor futbolcusu Salih Dursun için olacaktır! Kolay değil, G. Saray’ın oyuncusu olup, kiralık oynadığın bir takım için üstelik bir G. Saray maçında hakemin elinden kartı alıp ona göstermek! Her baba yiğidin yapabileceği iş değildir bu!Bu çocuğu sahiplenmek, Trabzon’un namusudur! Öyle olmalıdır! Belki futbolculuk yetenekleri belli bir yere kadardır. Fakat onda o yürek varken, Salih gibiler yedek bile otursa bu camianın içinde kalmalıdır. Salih gibi yürekli kardeşlerimizin bir ayrıcalığı olmalıdır! Çünkü o, Trabzonspor’un kaybolan, yosun tutan ‘ruhunu’yansıtan bir kişiliktir. Oynadığı maçlarda bile tekmeye kafa uzatacak kadar bu camianın ruhunu özümsemiş bir kimsedir! Derhal Salih Dursun’un bonservisi alınıp, camia olarak ona kucak açmak boynumuzun borcudur! 
 
Önceki ve Sonraki Yazılar