1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Eylemler Garanti Bankası’nı da etkiledi
Eylemler Garanti Bankası’nı da etkiledi

Eylemler Garanti Bankası’nı da etkiledi

Taksim Gezi Parkı’nda başlayan ve farklı illerde devam eden eylemlerden Garanti bankası da etkilenmeye başladı. Konu hakkında açıklama yapan Garanti Bankası Genel Müdürü Özen Gezi Parkı eylemlerinden sonra bankada 35-40 milyon TL mevduat çıkışı, 1,500 kar

A+A-

 Garanti Bankası'nın hissedarlarından Doğuş Grubu'nun medyada sahip olduğu televizyon kanallarının, Gezi Parkı'ndan başlayarak yurda yayılan gösterileri yansıtmakta yetersiz kaldığı gerekçesiyle protesto edilmesi, bankadan son bir haftalık dönemde 35-40 milyon mevduat çıkışına ve 1,500 kart iptaline neden oldu.

1,500 KART İPTAL OLDU

Reuters'ın konuya ilişkin sorularını yanıtlayan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, "Bu süreçte bazı müşteriler kartlarını kapattı, bazıları mevduatlarını çekti. Ancak bunlar sınırlı ölçüde kaldı. Yaklaşık 95 milyar liralık mevduat içinde toplam 35-40 milyon lira mevduat çıkışı, yaklaşık 8.5 milyon kart içinde de 1,500 adet kart iptali oldu. Bunları da anlayışla karşılıyoruz" dedi.

GARANTİ ÇALIŞANLARI EYLEME GİDİYOR

Bankanın Zincirlikuyu'daki genel müdürlük binası önünde 40-50 kişilik bir grubun bugün eylem yaptığını söyleyen Özen, eylemcilerin banka çalışanlarını değil, bankayı protesto ettiğini belirterek, "Ben de onlara 'Bu bankayı çalışanlar yaratıyor. Çalışanlar da akşam iş çıkışında Gezi Parkı'na gidiyor ve protesto ediyor' dedim. Eylem yaklaşık 15-20 dakika sürdü. Sonra eylemciler dağıldı" diye konuştu.