1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. EYOF Basın Merkezi bakın ne oldu..?
EYOF Basın Merkezi bakın ne oldu..?

EYOF Basın Merkezi bakın ne oldu..?

Gazeteciler haberiniz var mı..?

A+A-

 

 TSYD Trabzon Şubesi tarafından plan ve projelendirilerek yaptırılan Basın merkezi EYOF 2011 tarafından kullanıldıktan sonra Trabzon belediyesine gençlik merkezi olarak verildi.

TSYD Trabzon Şubesi  yönetimi bu konuda işi oluruna bırakınca Trabzon Belediyesi Gençlik Merkezi, binayı sahiplendi. Binanın tahsisi de yapıldı.

Basın merkezi kurulurken oyunlar sonrası binanın Trabzon’daki   gazetecilerin örgütlü olduğu 4 kurum tarafından kullanılacağı belirtilmiştir. Trabzon Gazeteciler Cemiyeti, Trabzon TSYD Şube Başkanlığı, Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Trabzon Şubesi ile Anadolu Basın Birliği Trabzon Şubesi tarafından ortaklaşa kullanılması düşünülen EYOF Basın Merkezi bu dört basın kuruluşu arasındaki çekişmeden dolayı gazetecilerin olmadı..

Bu arada gazeteciler özellikle TGC ile Trabzon TSYD’nin konuya duyarsızlığı ile sessiz kalmasını da eleştirdi.

Öte yandan Trabzon TSYD Şubesi başkanlığına aday olduğunu her platformda açıklayan Hamza Mısır olayın son derece vahim olduğunu belirterek “TSYD yönetim kurulunun bu konudaki bölük pörçüklüğü ve olayı sahiplenmedeki duyarsızlığının genel anlamda değerlendirmesini genel kurulda elbette tartışmaya açacağız. Orası bir basın merkezidir ve öyle kullanılmalıdır..” dedi..