1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eyüp Aşık’dan olay açıklamalar..
Eyüp Aşık’dan olay açıklamalar..

Eyüp Aşık’dan olay açıklamalar..

Trabzonspor’un son genel kurulunda son anda Başkan adaylığından çekilen Eyüp Aşık, trabzonhaber.com.tr’ye özel açıklamalarda bulundu.

A+A-
Eyüp Aşık, 2. Sadri Şener yönetimini topa tuttu.
Aşık, kendisinin aday olduğu süreçte, aday olmaması için bütün Trabzon’u üzerine salanlara da mesaj vererek “Şimdi mutlumusunuz, yüzünüz kızarıyor mu? “diye de sordu.
Eyüp Aşık’ın olay açıklamaları şöyle;
 
İSTİKRAR SÜRSÜN
HAYALLER SÖNSÜN
“Ben aday olduğumda başkan Bakan Faruk Özak olmak üzere yığınla dostum, camianın kanaat önderleri, arkadaşlarım divan kurulunun etkili isimleri aman aday olma, bak istikrarlı bir yönetim var. Şampiyonluk da gelecek. Aday olup tekere çomak sokma dediler. Adaylığımı engellediler. Şimdi istikrar sürdü, hayaller söndü, şampiyonluk gitti…”
 
DEDİM DİNLETEMEDİM
“Bana yönetimde istikrar olsun aday olma diyenlere bu nasıl istikrar başkan bütün yönetimini değiştiriyor. As Başkanı gidiyor, mali saymanı gidiyor. Yönetiminin üçte ikisi değişiyor böyle istikrar olur mu dedim dinletemedim. Beni şampiyonluğu engelleyen adam olursun diye suçladılar. Şimdi takım şampiyon oldu da benim mi haberim yok..”
 
BANA KARŞI
SELÇUK İNANI KULLANDILAR
“Adaylığıma karşı çıkanlar Selçuk İnan’ı bile kullandılar. Ne dediler o dönem hatırlayın. Selçuk İnan’a şu açıklamayı yaptırdılar.. “Sadri Şener Başkan olursa Trabzonspor’da kalırım..” Eee Sadri Şener Başkan oldu, kaldı mı..? Bunu bile benim başkan adaylığımın önünü kesmede kullandılar. Şimdi Selçuk gitti, ne oldu. Bunun hesabını kim soracak. Ben mi genel kurul üyeleri mi..? Müthiş bir dezenformasyona uğratıldım..”
 
FUTBOLCUNUN ABİSİ YOK
“Trabzonspor’da Sadri Şener yönetiminde futbolcunun abisi niteliğinde bir yönetici yok. Sanki futbolcular zorunlu askerlik yapıyormuş gibi görüldü. Bir futbolcu dertleşmek için bir yöneticinin kapısını çalmaz mı, ailesi ile ziyarete gitmez mi..? Trabzonspor’un bir Abdurrahim Albayrak’ı var mı.. Biz bunları dedik başkan adayı olurken dur alma istikrar sürsün dediler. Eee sürdü..Millet mutlu mu mutsuz mu..?”
 
HES NE OLDU HES
“Trabzonspor yönetimi ilgisizlik nedeni ile HES projesini elinden kaçırdı. Oysa genel kurul mali tablolarına HES’den gelir gelecek diye rakamlar kondu. Kamuoyu HES’i sorsun. Ne oldu. HES iptal mi oldu. SİT alanı mı ilan edildi. Bunu kimse niye sormuyor..”
 
GENEL KURUL KARARI ALMALILAR
“Yönetim hemen genel kurul kararı almalı. Yoksa sezon ortasında bir iki başarısız sonucun arifesinde genel kurul kararı alırsa, bir sezon daha kaybedilmiş olur. Benim yeniden başkan adayı olup olmamamı, şartlar gösterir. Trabzonspor’un bir sezonu kayboldu. Kulübün ağabeyleri böyle istedi. Hakemler federasyon değil
 
HAKSIZMIYIZ DEYİN
“Şimdi ben haksız mıyım. Bana dediler ki, her şey yolunda. Takım şampiyonluk potasında. Ne diye başkan adayı oluyorsun. Uyumlu bir yönetim var. Niye uyumu bozuyorsun. Bütün Trabzon’u üzerime saldılar. Eğer o gün ben aday olsaydım, seçimi de kazanır takımı da şampiyon yapardım. Bunlar gibi pısırık olmazdım. Her şeyimle hazırdım..”
 
ALLAHA HAVALE EDİYORUM
“Benim başkan adaylığımın önünü kesenleri Allaha havale ediyorum. O gün takım sabote bile edilir sen Başkan olursan dediler. Bunu diyenler biliyor. Çıkıp tek tek isimlerini mi vereyim. Bu bana yakışır mı.? Hepsini Allaha havale etim..”
 
ŞU TABUNUN İMZASINA BAKSINLAR
“Son günlerde siyasiler Trabzonspor’a ne yaptın yarışındalar. Bakan Özak da bu yarışta, diğerleri de. Ben buradan bir çağrıda bulunuyorum. Allah aşkına İstanbul Kartal’daki tesisleri Trabzonspor’a kim kazandırmış. O tabunun altında kimin imzası var. Yozgat Milletvekili Maliye Bakanı Lütfullah Kayalar. Yozgat milletvekili şimdi Trabzonspor’u çok sevdiği için mi o arsayı verdi. Adamı konuşturmasınlar.
 
Kaynak gösterilmeden yayınlanmaz…