1. YAZARLAR

  2. HALİL ŞANLI

  3. EZİKLİK RUHALİTESİYLE YAŞAYAN ZAVALLILARDIR ONLAR!
HALİL ŞANLI

HALİL ŞANLI

Yazarın Tüm Yazıları >

EZİKLİK RUHALİTESİYLE YAŞAYAN ZAVALLILARDIR ONLAR!

A+A-
Edepsizliği, haddini aşmayı   gündem olma yolunda mübah saymış birileri! Yaptıkları hayasızlıklardan, yaşadıkları rezilliklerden büklüm büklüm olmuştur aslında onlar! Fakat  ‘baskın basanındır’ misali akılları sıra   kendilerini aklama adına ,  onursuzluk üzerine yeni onursuzlukları eklerler de farkına bile varamaz  bu tip zavallılar. İnsanda biraz ‘ar’ biraz  ‘kızaracak yüz olur’ konuşmak için de ; arsızlık olmuştur onlar için ne yazık ki geçerli akçe!!!
Edepsiz haykırmış kendisi gibi edepsiz olanların meydanında : ‘ Trabzonlular ve Trabzonsporlular Onur’u sadece kaleci ismi sanıyorlar’ diye ! Bir laf vardır bilmem bilir misiniz ! ‘ Bazı insanlar kendileri neyse karşısındakileri de kendisi gibi zanneder‘! O misal ! Hayasıza soracaksınız ki Trabzonlu veya Trabzonsporlu ne yapmış ?  ‘Onursuz  olmak’ nasıl bir işmiş ! 1996 yılında yapılan onursuzluğu hatırlamak isterler mi    mesela !Onurlu olmak veya onursuz olmak kavramları iyice netleşsin diye hatırlatalım dedik !  

Mesela bütün televizyonlara bağlanıp ‘Canımız tehlikede . Başbakandan can güvenliği istiyoruz ‘ diyerek, Türk milletinin en yiğit evlatlarının olduğu Trabzon kentine haksız iftiralarda bulunma onursuzluğu unutuldu mu dersiniz !

Hakkımı bir Trabzonlu olarak helal etmeyeceğim, dönemin politikacı ve bürokratlarından alınan  cesaretle, jandarma arabasının içine mizahi olarak oturtulan futbolcuları  ‘İşte Trabzon’dan böyle çıktılar’ iftirası eşliğinde manşetlere taşıyan ve taşıttıran onursuzluğu   hangi sağ duyulu insan unutabilir sizce ! Ya da ortada hiçbir şey yokken , bir futbolcunun başını   bir bez parçasıyla sararak ‘başına kaya attılar ‘ diyecek kadar gözü dönmüş, hilekar ,sahtekar, aşağılık davranış sergileyenler, Sarı Lacivert mi yoksa Bordo mavi miydi? Ne dersiniz ! Ve yine sıkılmadan, utanmadan, pervasızca büyük bir marifetmiş gibi iki yıl sonra Nokta dergisinde verdiği beyanla ;  ‘ Trabzon’da şampiyonluğu saha içinde futbolcular mı aldı  sanıyorsunuz?Bunu ben başardım!’ diyecek kadar   riyakar demeçlere imza koyanlar, yani yaptıkları sahtekarlığı övünerek anlatanlar   Trabzonlu muydu acaba ? Yine 2005 yılında ‘kara gömleklilerle’ kol kola girerek, Trabzonspor’un anasının ak sütü gibi helal şampiyonluğunu çalan 

Trabzonsporlular mıydı   dersiniz ? Ne bileyim , bugün yargıdan merhamet bekleyenlerin; ‘Ekinler yeşerdi mi ? Başaklar  serpildi mi?   şeklindeki futbolun ruhuna aykırı olan ‘onursuz’ cümleleri , Trabzonsporlular mı söyledi de bizim haberimiz olmadı !
Trabzon ve Trabzonsporlulara dil uzatan zavallı eziklere derim ki ; bu memleketin en onurlu, en dik duruş sergileyen taraftarı Trabzonsporlulardır. Bunu kulağınıza küpe edin ! Belli ki asıl eziklik yaşayan sizler ve size o sütunları talimatla  açtıranlar bilmeli ki ,  bu ülkede şampiyonlukları en çok hak ederek kazanmış olan takım Trabzonspor ve bunun haklı sevincini de yaşayan  ona gönül verenleridir. Onursuzca işler hep bu camiaya karşı yapılmıştır. Onursuz işlerle hakkı hep gasp edilen bu asil şehir olmuştur!
 
İçinizde yaşadığınız ezikliği , koca camiaya yaftalamaya çalışmak; olsa olsa bir ‘can çekişme’ göstergesidir. Ortada bir onursuzluk varsa  sanırım bu anlattıklarımız onursuz olanların kim ya da kimler olduğunu göstermesi için yeterlidir ! Bir Trabzonlu ve Trabzonsporlu olarak derim ki ; bizler asla koca bir çınar olan Fenerbahçe’nin yıkılmasını istemeyiz.Haz duymayız!  

Olaylara sizin gibi hain duygularla bakmayız!  Biz  hak edeni alkışlamayı da biliriz. Ama her ne kadar içimizdeki İrlandalılar, yani sizin ‘onursuzlara’ kendi işlerinde   taşeronluk yapanlar,  
hakkımızı aramayı beceremezse de halk olarak hakkımızın yenmesini de hazmedemeyiz! Hak aramak, hileye baş vuranlardan hesap sormak olsa olsa bir erdemliliktir. Onursuzluk , olsa olsa siz ve sizin   gibilerin duygu ve düşüncelerinde saklıdır !
Ey Şanlı Trabzonspor’un,   onurlu taraftarı   ! Son sözüm o dur ki ; bu saçı uzun aklı kıt hanımefendi ve ona bu imkanı tanıyanları koca bir camianın yüzkarası olarak görmeliyiz. Körler sağırlar birbirini ağırlar ya da daha uygun tarifle, ‘it itin dilinden anlar’ cinsindendir  bunlar! Söyleyeni de söylettireni de aynıdır !  Hukuki yollardan hakkınızı arayın. Başlatılan kampanyaya  mutlaka iştirak edin! Lakin kendinizi hırpalamayın! Sinirlerinizi bozmayın ! Çünkü  onların , 75 milyon içinde eziklik ruhalitesiyle yaşayan zavallılar olduklarını unutmayın …
 
Önceki ve Sonraki Yazılar