1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Eziklikten sıyrılınca!
Eziklikten sıyrılınca!

Eziklikten sıyrılınca!

Trabzonspor futbol adına ortaya bir şey koyamadı!

A+A-

 Trabzonspor ne hikmetse maça tabiri caizse EZİK başladı.  Ve bu eziklik ilk yarı boyunca sürdü. Lille orta sahayı kalabalık tutarak Trabzonspor’un ileriye olumlu top atmasını engelledi.


Şenol hoca, Alanzinho ile oyuna başlamalı, Şampiyonlar Ligi gibi fizik gücü yüksek olan turnuvada onu sonradan tercih etmeliydi. Bir kişinin aksaması Trabzonspor orta sahasını sıkıntıya düşürdü. İleri uç elemanları da oyuna çok katkı yapamayınca savunma ataklar karşısında çok yoruldu.  Zokora ve Colman biraz gayret ettiler ama,  onlarda rakiplerini adet olarak karşılarında fazla olması nedeniyle  zorlandılar. Bütün gayretlerine rağmen kademe anlayışlarında organize olamadılar. İşte böyle bir karışıklıkta Marek Cech ve Tolga peş peşe hata yapınca Trabzonspor kalesinde golü gördü. Bu gol Avni Aker’de soğuk bir duş etkisi yaptı. 

Bu gol bile Trabzonsporlu futbolcuları uyandırmaya yetmedi.   İlk yarı Trabzonspor futbol adına ortaya bir şey koyamadı.

 Aslında ilk yarıda başlayacagı tempo ile ikinci yarıya başlayan Trabzonspor biraz olsun oyuna renk getirdi. Lille kalesine ilk defa bu kadar yaklaşılan pozisyonlar oldu. Hatta Colman ve Henrique biraz dikkatli olabilseler gol bile bulabilirlerdi.  Lille’li futbolcular her deparda Trabzonsporlu futbolcuları geçtiler. Şenol Hoca’nın Alanzinho’ya 65 dakika sabretmesi çok enteresan.

Trabzonspor’lu futbolcuların bu maçta ki tutuk oyunlarını izah etmek mümkün değil. Enteresandır bir takım kötü oynayabilir ama hiç olmazsa bir gayret gösterir. Trabzonspor’un bu gayret içinde olmaması hayret uyandırdı. Çok şey beklenen Halil  uzun süre varlık gösteremedi. Düşünün 69. dakikada ilk kornerini atan trabzonsporun maç kazanmasının ne kadar zor olduğu görülür.  Adrian’ın oyuna girmesi Trabzonspora hareket getirdi, baskı arttı. Bu baskı oyunu Lille ceza sahasına sıkıştırdı. Arkaya atılan toplara da savunma iyi müdahale edince Trabzonspor toparlandı. İşte bu hücumlardan birinde Trabzonspor penaltıyla golüne kavuştu.

Biraz duygusallıktan uzaklaşıp sahaya bakıldığında Trabzonspor’da Serkan ve Alanzinho ile iyi pas ve gol yollarında etkili olmanın hayal olduğu görülür. Birde Henrique futbol adına hiçbir varlık gösteremeyince  Trabzonspor’un gol atabilmesi şansa kalıyor. Her şeye rağmen biraz coşkulu oyun Trabzonspor’a yarıyor.