1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. F.Bahçe maçını kazanmalıyız
F.Bahçe maçını kazanmalıyız

F.Bahçe maçını kazanmalıyız

Teknik Direktör Vahid Halilhodzic, oyuncularına sert uyarılarda bulundu

A+A-

Teknik Direktör Vahid Halilhodzic, oyuncularına sert uyarılarda bulundu. Avusturya kampında takımdan beklediği performansı göremeyen Halilhodzic lige hazır olarak başlamak için oyuncuları uyardı. İlk hafta oynanacak olan F.Bahçe maçına işaret eden Halilhodzic,"Avrupa maçlarını geçmemiz ve ligin ilk iki maçını kazanmamız çok önemli" dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü Vahid Halilhodzic, Avusturya kampının ardından yeni sezonla ilgili oyuncularıyla özel bir toplantı gerçekleştirdi. Dün(7 Ağustos) saat 10.30’da Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yapılan antrenman öncesi yaklaşık yarım saatlik bir konuşma yapan Halilhodzic, takımına tek bir hedef gösterdi. Lige iyi başlamak istediğini belirten Boşnak çalıştırıcı, Fenerbahçe maçını anlatarak, “Benim en çok önem verdiğim şey, lige hazır olarak girmek. İlk hafta oynayacağımız maç önemli. O maçı kazanmalıyız. Fenerbahçe maçı daha da önemli. Çünkü Fenerbahçe maçını kazanırsak puanın yanında güç kazanacağız. Kazanabilirsek çok büyük kapı açılır. Avrupa maçlarını geçmemiz ve ligin ilk iki maçını kazanmamız çok önemli. Bu durumda her şey çok faklı olur” dedi.

Görev aldığı her kulüpte hedefinin zirve olduğunu, Trabzonspor’da da durumun farklı olmadığını kaydeden Halilhodzic, “Kolay olmayan bir yola girdik. Burada olmayanlar bu takımın oyuncuları değil. Sizden beklentim, her zaman sağlam ve karakterli bir oyun sergilemeniz” diye konuştu.

‘Gözlerimin içine bakın’

Herkesten özverili bir çalışma isteyen ve dürüst olmaları konusunda uyaran tecrübeli teknik adam, “Hiç kimse beni aldatamaz. Benimle konuşurken benim gözlerimin içine bakarak konuşun. Ben gözlerinizin içine bakıyorum. Bunu unutmayın. Yeni gelen oyuncuların kaynaşmasını bir an önce sağlayıp takım olmalıyız. Maç öncesi ve sonrası antrenmanlar benim için çok önemli. Herkes antrenmanlara çıkacak. Gelen yabancı oyuncular özellikle bu takımın kalitesini ve insani değerlerini arttırmak için geldi” ifadelerini kullandı.