1. HABERLER

  2. BİLİM-TEKNOLOJİ

  3. Facebook mesajı göndermek için izin istemek şart!
Facebook mesajı göndermek için izin istemek şart!

Facebook mesajı göndermek için izin istemek şart!

Bu özellik lazımdı.

A+A-

Facebook bir yeniliğe daha imza attı. Facebook 'un kullanıcılarının kullanmakta zorlandığı özelliklerinden biri olan 'diğer mesajlar' yerini mesaj talepleri'ne bıraktı. Artık arkadaş listenizde olmayanlar size mesaj atarken istekte bulunması gerekecek.

Sosyal Medya devi Facebook "diğer mesajlar" kısmını kaldırdı.

Facebook 'un belki de en kullanışsız özelliklerinden biri olan 'diğer mesajlar' yerini mesaj talepleri'ne bıraktı. Artık arkadaş listenizde olmayanlar size mesaj atarken istekte bulunması gerekecek.

Facebook'ta arkadaşınız olmayan kullanıcılar size mesaj attıklarında çoğu zaman doğrudan mesaj kutunuza ulaşamıyor, bunun yerine 'diğer mesajlar' denilen özel bir klasörde mesajlar toplanıyordu. Böylece kullanıcılar tanımadıkları kişilerden gelen mesajlar için bildirim almıyor, rahatsız edilemiyor ve diledikleri zaman bu mesajlara bakabiliyordu.

Ancak Facebook yaptığı son yenilikle bu bölümü kaldırmayı tercih etti. Bunun yerine şirket 'mesaj talepleri' şeklinde yeni bir bölüm açtı.

Artık mesaj atmak izne bağlı olacak

Bundan böyle listenizde olmayan kullanıcılar size mesaj atarken istek göndermek durumunda kalacak. Siz isteklerini kabul ettiğinizde mesajları size ulaşabilecek.

Böylece kullanıcılar arzu etmedikleri mesajları görmek zorunda kalmayacak; bu da onaya tabi olacak.