1. HABERLER

  2. MEDYA

  3. Facebook ve Twitter'a neden erişim sağlanamıyor?
Facebook ve Twitter'a neden erişim sağlanamıyor?

Facebook ve Twitter'a neden erişim sağlanamıyor?

Facebook ve Twitter'a erişimde kullanıcılar sorun yaşıyor...

A+A-

Facebook ve Twitter'a erişimde kullanıcılar sorun yaşıyor. Taksim İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen ve 5 kişinin hayatını kaybettiği canlı bomba saldırısının ardından Twitter ve Facebook'ta yavaşlama olduğu belirtiliyor.Sosyal medya kullanıcıları, "Facebook ve Twitter neden açılmıyor?" sorusuna yanıt arıyor.

Facebook ve Twitter'a erişim sorunu yaşanıyor. Dün Sabah Taksim İstiklal Caddesi'nde gerçekleşen terör saldırısının ardından Facebook ve Twitter'a erişim engeli yaşanıyor.

 

Twitter ve Facebook'ta bazı kullanıcılar zaman zaman sayfalar ve hesaplar arası geçiş rahat sağlayamıyor. Bazı internet sağlayıcılarında zaman zaman açılan sayfalar, bazen de açılmıyor. Henüz yetkili birimlerden konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Dün İstiklal'deki olay sonrası özellikle Twitter'da Nişantaşı ve Bayrampaşa gibi bölgelerde de patlama olduğuna dair iddialar ortaya atılmıştı. Ancak İstanbul Valilisi Vasip Şahin, oluşan bilgi kirliliği sonrası iddiaların asılsız olduğunu açıklamıştı.

 

Twitter ve Facebook erişiminin yavaşlamasından  dolayı pek çok sosyal medya kullanıcısının Twitter ve Facebook'a yurtdışı DNS adreslerine girerek kullandıkları belirtiliyor.