1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Farabi işçilerinden son uyarı
Farabi işçilerinden son uyarı

Farabi işçilerinden son uyarı

2013'de işten çıkarılan 85 işçiler hukuk mücadelesini kazanmalarına rağmen işe iadelerini bekliyor

A+A-

Farabi Hastanesi’nde 2013 yılının son günü işten çıkarılan 85 işçi hukuk mücadelesini kazanmalarına rağmen işe iadelerini bekliyor. KTÜ yönetimini suçlayan ve işe dönüş yönünde uygulama yapılmamasını gerekçe gösteren işçiler sonlandırdıkları çadır eylemini yeniden başlatma kararı aldı.

İşçiler adına konuşan Yılmaz Altuntaş, "Buradan son uyarımızı yapıyoruz. Herkes bayramda gülüp oynarken bizim çocuklarımız ekmek bekledi. İşten atılan arkadaşlarımız arasında işsiz kaldıkları için ailelerinden boşananlar var. Bu durum sosyal dokuyu da derinden etkilemesine rağmen maalesef ne siyasiler ne de KTÜ yönetimi hiçbir zaman gerekli adımı atmayarak bizleri mağdur etmiştir. Vermiş olduğumuz hukuk mücadelesini kazanmamıza rağmen hala yargı kararları uygulanmamış ve ayaklar altına alınmıştır. ‘Adalet mülkün temelidir’ sözü de havada kalmıştır.

Bizlerin işten çıkartılmasından sonra artan iş yüküne dayanamayan temizlik işçilerinden istifa etmek zorunda kalanların sayısı da 20’yi aşmıştır. Yaşanan bu olumsuzluklara rağmen hastane yönetimi ve rektör oturdukları rahat koltuklarda keyiflerini bozmamakta ısrarcıdır. Bizler hukuku tanımayan, sağlığı para olarak gören ve sadece kendi cebini düşünen KTÜ Rektörü ve Farabi Hastanesi yönetimini tekrar uyarmak ve uyandırmak için sesleniyoruz. Bizler kazandığımız davada, paramızı ve işimizi alana kadar yılmadan mücadele edeceğiz. Karar aldık ve tekrar çadır eylemlerine başlayacağız" şeklinde konuştu.