1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Faruk Çelik'ten kıdem tazminatı açıklaması
Faruk Çelik'ten kıdem tazminatı açıklaması

Faruk Çelik'ten kıdem tazminatı açıklaması

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Kıdem tazminatıyla ilgili taraflarla son kez bir araya geleceğiz. Uzlaşma sağlanamazsa gündemden kalkacak, hükümet olarak bu konuda ısrarımız olmayacak” dedi.

A+A-

Faruk Çelik, bakanlığının bütçesinin görüşmelerinde milletvekillerinin sorularını yanıtlarken, kıdem tazminatıyla ilgili hem işçi hemde işverenlerin yaşadığı birçok sorun olduğunu söyledi.

‘SON KEZ BİR ARAYA GELECEĞİZ’

Bu sorunların günyüzüne çıkmasından dolayı taraflarla konuyu görüşmeye başladıklarını anımsatan Çelik, “Ancak sosyal taraflarla, üçlü danışma çerçevesinde uzlaşma sağlanamayan konuları biz Meclis’e getirmedik. Bu konuda da son kez bir araya geleceğiz. Burada bir uzlaşma sağlanırsa bu konu Meclis’in gündemine gelecek, eğer sağlanmazsa sizlerin de talebi doğrultusunda gündemden kalkacak” dedi.

Çelik, taraflar uzlaşma sağlayamazsa hükümet olarak bu konuda ısrarlarının olmayacağını belirterek, “Diğer yasalarda da ısrarımız olmadı. Hep uzlaşmadan yana olduk” diye konuştu. Emeklilikte yaşa takılanlara ise bir şey yapılamayacağını belirten Çelik, “Türkiye erken emekliliğe dönemez” dedi.

KAYNAK: BUGÜN GAZETESİ