1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fas Kralı Başbakan Erdoğan’la neden görüşmedi
Fas Kralı Başbakan Erdoğan’la neden görüşmedi

Fas Kralı Başbakan Erdoğan’la neden görüşmedi

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın Fas Kralı’nın Başbakan Erdoğan’la görüşmediğine yönelik açıklamasına cevap veren Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik Kral’ın 6 aydır ülkesinde olmadığı ifade etti.

A+A-

 Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Fas Kralı yurt dışında olduğu için Sayın Başbakanımızın seyahati öncesinde ve seyahat planlamasında Fas Kralı ile görüşmesi ne Fas tarafından ne Türkiye tarafından öngörülmemiştir. Çünkü kral ülkesinde yoktur” dedi.

Meclis Genel Kurulu’nda konuşan Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Fas Kralı yurt dışında olduğu için Sayın Başbakanımızın seyahati öncesinde ve seyahat planlamasında Fas Kralı ile görüşmesi ne Fas tarafından ne Türkiye tarafından öngörülmemiştir. Çünkü kral ülkesinde yoktur. Resmi bilgi budur, doğru bilgi budur, onun ötesi spekülasyondur” dedi.

MECLİS’TE “FAS” GERGİNLİĞİ

Meclis Genel Kurulu’nda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın "Fas Kralı ile görüşüp görüşmediği" konusu tartışmalara neden oldu. CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar’ın “Fas Kralı tarafından kabul edilmeyen Başbakan için üzülüyoruz” sözüne AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, “Fas Kralı 6 aydır Fransa’da tedavi görüyor” yanıtını verdi.