1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Fatih Altaylı, Trabzon- Rize arasındaki gerilimi değerlendirdi
Fatih Altaylı, Trabzon- Rize arasındaki gerilimi değerlendirdi

Fatih Altaylı, Trabzon- Rize arasındaki gerilimi değerlendirdi

Trabzonspor ile Bursaspor maçından sonra oluşan tartışmalara Fatih Altaylı da yorum yaptı

A+A-

Trabzonspor ile Bursaspor arasında oynanan mücadelenin ardından yeşil – beyazlıların galibiyetiyle Rizespor’un küme düşmesi sonrasında tartışmalarda beraberinde geldi. Özellikle Rize cephesinden gelen düşmanca açıklamaları ünlü gazeteci Fatih Altaylı yorumladı.

Habertürk köşesindeki yazısında bu durumu yorumlayan Altaylı, "Lig çok şükür bitti. Bir Galatasaraylı olarak söylüyorum, çok şükür bitti. Bursa'nın düşmesini bekliyordum, enteresan bir şekilde Rize düştü. Çünkü ben Trabzon, Bursa'yı yener diye düşünüyordum. Ama Bursa canını dişine taktı. Hikmet Karaman'ın söyledikleri kötü şeyler.

Hikmet Karaman şöyle düşünsün mesela veya Rize'de kim varsa bu işi ateşlemeye çalışan; son maç Rize-Trabzon maçı olabilirdi ve Rize Trabzon'u yenebilirdi, o zaman ne diyeceklerdi?

Rize o zaman Trabzon'a şikeci diyecek miydi? Bu kadar ucuz ve bu kadar kolay değil bu işler. Sen işini son haftaya bıraktıysan, son hafta hiçbir amacı kalmamış Trabzon'un cansiperane oynamasını ve Rize'yi kurtarmak için oynamasını beklemek...

Trabzon yenebilirdi de ama yenemedi. İki şehir için de özellikle Trabzon gibi futbolla yatıp kalkan bir şehri böyle bir şeyi fişteklemekle bir gerilim yaratmanın ne futbola faydası var, ne Türkiye'ye faydası var, ne Rize'ye faydası var, ne Trabzon'a faydası var. Lüzumsuz bir iş bu. Futbolda bunlar olabilir. Ayıp ediyorlar, yapmasınlar böyle bir şey." İfadelerini kullandı.