1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fatih Altaylı’nın canı sıkılmış, meşgale arıyor!
Fatih Altaylı’nın canı sıkılmış, meşgale arıyor!

Fatih Altaylı’nın canı sıkılmış, meşgale arıyor!

Aklı sıra Trabzon’daki hakem olayını değerlendirdi!

A+A-

 Fatih Altaylı’dan olay yaratacak kıyas… Habertürk’ün yazarı ve bir dönem genel yayın yönetmenliğini de yapan Fatih Altaylı, Fransa’da meydana gelen  IŞİD saldırısı ile alakalı Fransa Futbol Federasyonu’nun “Turnuva tehlikeye girdi” sözleriyle Trabzon’da ki Hakem olayının aynı olduğunu savundu.

Altaylı Fransa Futbol Federasyonu’nun turnuva tehlikeye girdi demesine ise Kuddusi Müftüoğlu’nun hakemlere saldırı yok demesi de aynı şey. Futbol terörüne boyun eğmektir, korkmaktır, şiddete “Kazandın” demektir. Kuddusi Müftüoğlu’nun bu sözlerinden sonra hakemlerin ne can güvenliği vardır ne de saygınlığı. Müftüoğlu “Bizim hakemlere istediğiniz yapın. Biz görmezden geleceğiz” demiştir. Trabzonspor yönetimi hemen Tahkim’e gitmeli, “Bize olmayan bir suçu isnat edip ceza verdiniz. Ortada bir suç olmadığı bizzat MHK Başkanı tarafından söylendi” demelidir ve Trabzonsporlu yöneticilere verilen cezalar hemen kaldırılmalıdır.”ifadelerine yer verdi.

Kuddusi Müftüoğlu’nun açıklamaları ile kendince alay eden Altaylı, “Kuddusi Müftüoğlu’nun Trabzon’la ilgili yaptığı açıklamadan sonra Çakır ile ilgili söylediklerini tartışmak anlamsız. Bana göre ortaya çıkmıştır ki, “Kuddusi Müftüoğlu’nun cezai ehliyeti yoktur.” Türk Hakemliğinin başında cezai ehliyeti olmadığı aşikar, şuur sorunları yaşayan birisi vardır.”şeklinde konuştu.