1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Fatih Tekke'den F.Bahçe'nin yeni hocasına flaş yorum...
Fatih Tekke'den F.Bahçe'nin yeni hocasına flaş yorum...

Fatih Tekke'den F.Bahçe'nin yeni hocasına flaş yorum...

İşte detaylar...

A+A-

Zenit'te Advocaat'ın öğrencisi olan Fatih Tekke Hollandalı çalıştırıcı için "Anlık gerginliklere takılmaz, yönetme kabiliyeti çok yüksektir" dedi.

Deneyimli teknik adamın Fenerbahçe ile anlaşmasının ardından Hollandalı hocayla 3 yıl boyunca Zenit'te çalışan ve Avrupa Şampiyonluğu'na ulaşan Fatih Tekke, Advocaat'ı anlattı.

advocaat çok mütevazi bir isimdir

Fatih Tekke, "Dick Advocaat ile 3 yıl çalıştım. Benim hayatımda iz bırakan bir isimdir. Dick Advocaat'ın teknik ve taktik bilgisini anlatmama gerek yok. Çok şahsiyetli ve mütevazi bir isimdir. Futbolcu yönetme kabiliyeti çok yüksektir. Hoca karakter olarak çok sevilecek bir isimdir" dedi.

uyum sürecini atlatırsa...

Fatih Tekke, "Zenit'te o dönem çok iyi bir kadro vardı. Eğer kadro hücum futboluna uygunsa mutlaka bunu oynar. Türkiye'de hocalık yapmak zordur. Uyum sorununu kısa sürede atlatırsa fark yaratacaktır" diye konuştu.

anlık gerginlikler takılmaz

Tekke son olarak şunları söyledi: "Dick Advocaat'ın en belirgin özelliklerinden biri de oyuncu yönetme şeklidir. Yıldızlarla ya da diğerleriyle sorun yaşamaz. Anlık gerginliklere takılı kalmaz. Son bir yıldır görüşmüyorum. Buraya gelecek olmasından ötürü mutlu oldum.

futbolarena