1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Fazla empatik oldum
Fazla empatik oldum

Fazla empatik oldum

Ağu'yla bu yüzden ayrıldık...

A+A-

Sözcü gazetesinden Özlem Gürses, ünlü komedyen Cem Yılmaz'la babalar gününe özel röportaj gerçekleştirdi.

– Baba olmuş Cem Yılmaz'la baba olmamış Cem Yılmaz'ın sorumluluk algısı nasıl değişti?

Pek fazla değil değişiklik olarak. Yalnızca birazcık daha suçluluk duygusu artıyor. Ben fazla empatik bir babaydım. Belki bu yüzden biz Ahu'yla bu kadar gerildik ve ayrıldık. Fazladan bir anne rolü yani… Ama bunu aşıyorum, aştım.

– Nasıl bir baba olacağınıza dair bir hayal kurmuş muydunuz? 

Yok, hayır. Kendim gibi olmayı tercih ediyorum. Yani benim için ‘Baba dediğin şöyle olur…' diye bir baba figürü yok. Benim öyle klişe ya da formül bir baba figürünü taklit etmek gibi bir derdim yok. Benim babam çok tatlı bir babaydı. Hala da öyle. Dolayısıyla “Ben hiç yaşamadım, çocuğuma o hayal edilen babayı yaşatacağım” gibi düşüncelerim olmadı. Sadece şu duygu vardı ilk zamanlarda, oğlum bana hafta sonları geldiğinde, kaytarıp “Bir saat daha fazla uyuyayım” dediğim zaman biraz utanma duygusu geliyor insana. Sürekli kendimi şöyle rahatlatmaya çalışıyorum: “Ya ne olacak ki, uyuyacaksan uyu!” sonuçta benim oğlum. Benim oğlum da, “Babamın yanına giderdim ben, bir saat uyurdu” desin, ne var yani? Ben oğluma formül bir baba sunacağıma “Biraz uykucudur benim babam” desin ne olur? Sonuçta bu beni daha mutlu kılar diye karar verdim.

FAZLA EMPATİK OLDUM

Yılmaz, oğlu Kemal’i yetiştirirken yaptığı bazı hataların eşi Ahu Yağtu ile ayrılığına neden olduğunu söyledi. Yılmaz, “Ben fazla empatik bir babaydım. Belki bu yüzden biz Ahu’yla bu kadar gerildik ve ayrıldık. Fazladan bir anne rolü oynadım” dedi.