1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Feci Yangın Can Aldı!
Feci Yangın Can Aldı!

Feci Yangın Can Aldı!

Kampta Büyük Yangın...

A+A-

Suriye'deki olaylardan kaçarak Türkiye'ye gelenler için Hatay'ın Yayladağı ilçesinde kurulan çadır kentte çıkan yangında ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, bazı Suriyeliler yaralandı.AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, ilçe merkezinde eski TEKEL deposuna kurulan 1 nolu çadır kentte henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangına ilk olarak çadırkentteki polis ve diğer görevliler müdahale etti.


Kısa sürede olay yerine gelen Yayladağı Belediyesi'ne ait itfaiye ekiplerince müdahale edilen yangında, ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, bazı Suriyeliler de yaralandı.


Yangını söndürme çalışmalarının devam ettiği bildirildi.


Bu arada emniyet ve jandarma ekipleri yangının çıkış sebebi konusunda da geniş çaplı bir araştırma yürütüyor. Yangının çıkış sebebinin bir kundaklama olup olmadığı araştırmanın ardından belli olacak.YAYLADAĞI MÜLTECİ KAMPI


Yangının çıktığı bu kamp, Suriye'den kaçışlar başladıktan sonra Türkiye'de kurulan ilk kamp olarak tarihe geçti. 5 bin civarındaki nüfusuyla Türkiye'deki ikinci büyük mülteci kampı. Nisan ayı başında Birleşmiş Milletler ve Arap Birliği özel temsilcisi Kofi Annan ve Amerikalı senatörler ve eski başkan aday adayları John McCain ve Joseph Lieberman'ın ziyaretleri ile bilinilirliği artan kampta 5 bin mülteci yaşıyor.