1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fener Maç'ındaki Tartışılan Gol!
Fener Maç'ındaki Tartışılan Gol!

Fener Maç'ındaki Tartışılan Gol!

Hakem "Derslik Karar" Almış...

A+A-

UEFA Hakem Komitesi Üyesi Uilenberg, Merkez Hakem Kurulu yetkililerini arayarak, Trabzon-Fenerbahçe maçında Cristian’ın golünü geçerli sayan Fırat Aydınus’a teşekkür etti, pozisyonun hakem seminerinde ders olacağını bildirdi.

Trabzonspor-Fenerbahçe maçının FIFA kokartlı hakemi Fırat Aydınus’a, Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Eğitimcisi ve UEFA Hakem Komitesi Üyesi Jaap Uilenberg’den özel teşekkür geldi.

Fırat Aydınus, Avni Aker Stadı’nda pazar akşamı oynanan karşılaşmanın 41. dakikasında Cristian Baroni’nin attığı golü, yardımcısı Serkan Ok’un, Moussa Sow için kaldırdığı ofsayt bayrağına rağmen geçerli saymıştı. Aydınus’un spor kamuoyunda tartışma yaratan bu kararı, UEFA Hakem Komitesi Üyesi Uilenberg’den övgü aldı.

Spor Toto Süper Lig maçlarını her hafta dikkatle takip eden Jaap Uilenberg’in, Merkez Hakem Kurulu yetkililerini arayarak pozisyonu doğru yorumladığı için Fırat Aydınus’a teşekkür ettiği ortaya çıktı. Hollandalı hakem hocası, Cristian’ın golle sonuçlanan pozisyonunun hakem seminerlerinde ders olarak gösterileceğini de bildirdi.

Jaap Uilenberg’in bu golün pasif ofsaytla ilgili birçok soruya yanıt olabileceğini düşündüğü ifade edildi.

Hakemler kampa giriyor


Bu arada MHK, Süper Final maçları öncesi hakemleri kampa alıyor. 10-11-12 Nisan’da Antalya’da yapılacak seminere üst klasman hakem ve üst klasman yardımcı hakemler katılacak. Seminerde eğitimci olarak Jaap Uilenberg’in yanı sıra UEFA Hakem Konvansiyonu Türkiye Sorumlusu J.W.Larsen, UEFA Yardımcı Hakem Eğitimcisi Philip Sharp ve MHK Eğitim Sorumluları hazır bulunacak.