1. HABERLER

  2. SPOR

  3. "Fenerbahçe'yi yenmeye gidiyoruz"
"Fenerbahçe'yi yenmeye gidiyoruz"

"Fenerbahçe'yi yenmeye gidiyoruz"

Ankaragücü Teknik Direktörü Mesut Bakkal, pazar günü deplasmanda Fenerbahçe ile oynayacaklar karşılaşmaya galibiyet için gideceklerini söyledi.

A+A-

Ankaragücü Teknik Direktörü Mesut Bakkal, pazar günü deplasmanda Fenerbahçe ile oynayacaklar karşılaşmaya galibiyet için gideceklerini söyledi. Hafta sonu lider Fenerbahçe ile karşılaşacak Ankaragücü'nde bu zor karşılaşma öncesi Teknik Direktör Mesut Bakkal, futbolcular Sestak ve Adem ile Genel Menajer Ender Yurtgüven Büyük Kolej'de düzenlenen panele katıldı. Fenerbahçe maçı öncesi Trabzonspor ile Fenerbahçe arasında kalan ve her gün basında çeşitli haberler çıkan Ankaragücülüleri bu defa öğrenciler sorularıyla bunalttı. Özellikle hafta sonundaki Fenerbahçe maçı ile ilgili sorular soran öğrenciler bu maç ile ilgili çıkan spekülasyonlara değindi.

Teknik Direktör Mesut Bakkal ise öğrencilere kendi şehirlerinin takımını tutmaları tavsiyesinde bulunarak, "Ankara'da yaşıyoruz, Ankara'da beraberiz. Lütfen biraz şehir milliyetçiliği yapın. Her takıma saygılıyız ama İstanbul'a Fenerbahçeyi' yenmeye gideceğiz. " dedi. Panel sonrası basın mensuplarının Fenerbahçe maçı ile ilgili sorularını yanıtlayan futbolculardan Adem ise, kazanmak ve yenilmemek için sahaya çıkacaklarını, üzerlerinde herhangi bir basıkı olmadığını çok rahat bir şekilde sahaya çıkacaklarını bunu pazar günü herkese göstereceklerini söyledi. Son haftaların golcü oyuncusu Sestak, Fenerbahçe'ye gol atmayı çok istediğini ama önceliğinin takıma katkıda bulunmak olduğunu vurgulayarak, bir seri yakaladıklarını ve bunu devam ettirmek istediklerini kaydetti.

Ankaragücü Genel Menajeri Enden Yurtgüven, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melin Gökçek'in kendilerini manevi anlamda büyük desteği olduğuna dikkat çekerek, "Türkiye'de artık maç alıp verme devirleri sona erdi. Bizim maç vermek gibi bir durumumuz yok. Kazanmak için sahada mücadele edeceğiz. Karşımızdaki takım Fenerbahçe de olsa Trabzonspor da olsa farketmez. Bazı söylemler olabilir. Sahaya çıkıp 5 üzerinden 5 almaya çalışıcağız. " ifadesini kullandı. Panel sonrası Teknik Direktör Mesut Bakkal ile futbolcular Sestak ve Adem, öğrencilere imza dağıtarak öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdiler