1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. FETÖ'cülerin rüyası
FETÖ'cülerin rüyası

FETÖ'cülerin rüyası

FETÖ'cülerin rüyası

A+A-

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) tutuklu mensuplarının cezaevinde eşlerinin gördükleri rüyaları anlattıkları not kağıtlarını birbirlerine göndererek moral verdikleri ve itirafları önlemek istedikleri ortaya çıktı.

 

Karabük T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda A11 numaralı oda çatısında bir not, FETÖ üyelerinin nasıl rüya yalanlarıyla motive edildiklerini ve itirafçı olmalarının önlenmeye çalışıldığını kanıtladı. Sabah gazetesinden Nazif Kahraman'ın haberine göre tutuklu örgüt üyelerinin birbirine gönderdiği notta, bir örgüt mensubunun eşinin rüyasında, FETÖ tarafından desteklendiği bilinen ABD Başkan adayı Hillary Clinton'ın tutuklu FETÖ'cüleri hapisten kurtardığını gördüğü aktarılıyor.

 

İşte o nottaki ifadeler: "Bir arkadaşın eşi rüyasında Medrese-i Yusufiye'den arkadaşları görüyor. Bir kazandalar ve altlarında ateş yanıyor. Sonra bir konferans salonunda buluyor kendisini, karşısında bir bayan, bu işin takipçisi olduğunu, sonuna kadar destek olacağını söylüyor. Cep telefonunu bile vererek eşlere 'Ne zaman isterseniz arayın ben ABD Başkanıyım' diyor."