1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Fetullah Gülen evleniyor!
Fetullah Gülen evleniyor!

Fetullah Gülen evleniyor!

Fetullah Gülen evleniyor!

A+A-

Türkiye gazetesi yazarı Fuat Uğur'dan etkileyici bir iddia geldi. Uğur, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'in evleneceğini ve 6 ay evveleş adayının belli olduğunu kaleme aldı. İşte ilginç iddia:

Şaşırdınız değil mi?

Haberi doğrulatmak için epeydir bekliyorduk Ümit Akdemir'le.

Bana ilk ifade ettiğinde "Hadi canım, bu kadarı da olamaz" dedim. Ümit "Ağabey bundan her şey beklenir, bu adamı tanıyorum ben, inan bana" diyordu her seferinde.

Nihayet dün aradı beni "İşlem tamam, zira gerçekten evleniyor" diye.

Nasıl bir ruh hastası ile karşı karşıya olduğumuzu bir kez daha idrak ettim.

Kararını nasıl yakın çevresine bildirdiğini ve gelişimini biraz sonra anlatacağım. Ama önce evlenme takıntısının nörotik kişiliğinin üzerinde neden baskı oluşturduğunu 6 Ekim 2016 tarihli yazımdan tekrar hatırlatayım size:

EVLİLİK TAKINTISININ SEBEBİ

Şakibaşı, bir ara mesaj yayınladı ve "Ben 99 yaşına kadar yaşayacağım, Türkiye'ye döneceğim, Türkiye'nin tüm illerini dolaşacağım, evleneceğim çocuklarım olacak" dedi. Bu lafları peşine taktığı zavallıların hepsi işitti.

"Evleneceğim ve çocuklarım olacak" ifadesi oldukça önemli. Müptezelin bunu neden ifade ettiğini daha önce anlatmıştık.

Çünkü Said Nursi Emirdağ lahikası sayfa 208'de çok ilginç öngörülerde bulunarak âdeta onu tarif ediyor ve şu şekilde diyordu:

"Büyük dairede onun gibi dehşetli cemaatler ve bu süfyan siyasi islamiyeye, şeair-i islamiyeye darbe vuracağından, 12-13-14 ve 16 tarihlerinde tokatlar yiyecekleri ihtar edildi."

Ancak bu öngörünün devamında gelen bir belirleme daha var ki Fetullah'ı tam canevinden vuruyordu. Ne diyordu Said Nursi burada:

"Bertaraf edilecek olan bu şahıs ebter (soysuz ve çocuksuz) olacaktır."

"BERTARAF EDİLMİŞ EBTER" OLMA KORKUSU

İşte Fetullah bu belirlemeden kurtulmak için "Evleneceğim, çocuklarım olacak" diyerek etrafına "Said Nursi'nin işaret ettiği ben değilim" izlenimi vermeye çalışmaktaydı. Bu da Fetullah'taki evlenme takıntısını tekrar ortaya çıkardı. Said Nursi'nin bertaraf edilen kişinin soysuz ve çocuksuz bir ebter olacağını işaret etmesi onu canevinden vuruyordu. 15 Temmuz'da da bertaraf edilmişti ve Türkiye'ye de Makam-ı Mahmud, yani "Mehdi" olarak gelmek yerine tutuklu getirileceği korkusu sarmıştı her yanını. Tek ümidi ABD'nin onu gözden çıkarmayacağıydı. Darbe girişimi etkin olsaydı yukarıda anlattığımız üzere Türkiye'ye gelip halifeliğini ilan ettikten sonra evlenecekti.

"MESELEYİ" İLK ÖNCE CEVDET TÜRKYOLU'NA AÇTI

Ama 15 Temmuz başarısız olunca, FETÖ elebaşı, bunun yanı sıra yeğeninin eşi ve kendi yerine geçecek kişi olarak tayin ettiği Cevdet Türkyolu'nu yanına çağırarak niyetini dile getirdi. Fetullah Gülen, her vakit olduğu gibi uzun şizofrenik konuşmalar yaptıktan sonra "Şu meseleyi de artık daha çok ertelemeyelim" dedi. Cevdet Türkyolu'nun ardından yakın çevresine verdiği bilgilerden öğreniyoruz ki kendisi de ilk evvela Fetullah'ın ne dediğini anlayamadı. Ne evliliği, kimin evliliğiydi? Aklından bin çeşit kanaat geçerken Fetullah dilinin altındaki baklayı çıkardı:

"Türkiye'ye döndükten sonra hizmet hareketinin gönüllü erlerine gerçekleştirmeyi vadettiğim evlilik meselesi..."

Şaşkınlıkla Fetullah'ın yanından çıkan Cevdet Türkyolu bu "sırrı" kimseye söylemedi. Özellikle "Böyle bir ortamda işitilirse tabandan bir nefret yükselebilir" endişesi taşıyordu.

Hatta mollalara da açmaktan kaçındı konuyu. Fetullah'ın yakın çevresinde bilindiği üzere 15-20 adet molla denilen adam bulunur ve aşağı yukarı 10 yıl civarında orada kalırlar. Fetullah onları yetiştirir ve ardından da "Oldun" diyerek bölgelere gönderir. Dolayısıyla da Cevdet Türkyolu bu molla takımına meseleyi açmak zorundaydı bir istişare mekanizması oluşturması bakımından.

EŞ ADAYI 6 AY ÖNCE BELİRLENMİŞ

Denildiğine göre Fetullah darbenin yüzde 100 etkin olacağına inandığı için eş adayını da 6 ay öncesinden belirlemiş.

Şimdi, darbe başarısız olunca kutsi diye nitelediği sürüsünün gözündeki değerini düşürmemek ve "bertaraf edilmiş bir ebter" olarak anılmamak için dünya evine girmeye hazırlanıyor. Ümit Akdemir'in elde ettiği bilgilere göre hazırlıklar çoktan başladı. ABD'de seçim sonuçları istediği gibi çıkar Hillary Clinton başkan olursa seçimden sonra dünya evine girecek. Aksi takdirde, sürgün edileceği ülkede evlenecek.

Eh bir de şu şekilde veya böyle tüp bebek de yaptırırsa artık "Bertaraf edildim fakat soysuz değilim" diyebilir ve hastalıklı muhayyilesiyle yeni tezgâhlar kurgulayabilir.

Not: Bu bilgi canı sıkılan eski FETÖ'cü bölge imamı tarafından bir başka ülke abisine aktarıldı. Onun yardımcısı da bilgiyi Ümit Akdemir'e sızdırdı. Şimdiye dek ondan gelen bilgileri bu köşede yayınladım. FETÖ'cülerin darbe hazırlığı yapmasından, MHP içindeki FETÖ'cü oluşuma dek. Hepsi doğru çıktı. Bu yüzden Ümit'e güveniyorum.