1. HABERLER

  2. SPOR

  3. FIFA’dan Arda’ya soğuk duş!
FIFA’dan Arda’ya soğuk duş!

FIFA’dan Arda’ya soğuk duş!

Arda Turan'ın durumuyla ilgili FIFA'dan Barcelona'ya gelen mektupta...

A+A-

Hayalleri suya düştü... Arda Turan'ın durumuyla ilgili FIFA'dan Barcelona'ya gelen mektupta, oyuncunun hiç bir koşulda oynayamayacağının vurgulandığı ortaya çıktı.

Barcelona, Şampiyonlar Ligi'nde Roma maçında kaybettiği futbolcusu Rafinha'nın şokunu yaşamaya devam ediyor. 22 yaşındaki orta saha oyuncusunun yokluğunda Katalan ekibi Arda Turan seçeneğini masaya yatırmıştı. Transfer yasağı nedeniyle yıldız futbolcuyu Ocak ayına kadar oynatamayacak olan Barça, İspanya Federasyonu'nun sakatlık hallerinde imtiyaz tanıyan yönetmeliği gereği Arda'yı bu tarihten önce oynatmak için umutlanmıştı.

Ancak Barcelona'nın umutları erken söndü. Çünkü FIFA'nın üç ay önce kulübe yeni oyuncularla ilgili bir mektup geçtiği ve burada konunun tüm açıklığıyla dile getirildiği ortaya çıktı. Rafinha'nın sakatlanması gibi beklenmedik durumların da göz önünde bulundurularak yazıldığı belirtilen bildirimde tüm soruların cevapları olduğuna dikkat çekildi.

FIFA'nın bildiriminde ne olursa olsun hiç bir durumda yeni oyuncuların belirlenen tarihten önce oynayamayacaklarının ısrarla altının çizildiği vurgulandı. Arda Turan ve Aleix Vidal için belirlenen tarihin 4 Ocak olduğu ve buna riayet edilmesinin kaçınılmaz olduğu kaydedildi. Bu yüzden kulübün FIFA nezdinde ileri girişimlerde bulunarak, zaten arasının pek iyi olmadığı dünya futbolunun patronlarıyla arasını daha fazla açmak istemediği ifade edildi.

LUİS ENRİQUE'DEN SİTEM

Barcelona teknik direktörü Luis Enrique ise düzenlediği basın toplantısında FIFA'ya sitem ederek ellerindeki kadronun çok dar olduğunu ve mecburen altyapıdan bazı oyuncularla devam etmek zorunda kaldıklarını söyledi. Luis Enrique sakatlıkla ilgili yönetimin FIFA nezninde müracaat yaptığından haberdar olduğunu da vurgulayarak "malesef bize olumsuz cevap verdiler" dedi. Barcelona hocası Luis Enrique kalan 3 ayda en fazla zorluk çekecek olan kişilerin Arda ve Aleix olacağını da hatırlatarak " eminim bu süre ikisine de sonsuz gibi geliyordur. Ne yapalım. Mecburen beklemek zorundayız" sözleri etti.

Bu arada FIFA'nın Barcelona'nın ceza tamamlanmadan Arda Turan ve Aliex transferlerini bitirmesine son derece kızdığı belirtildi. İspanyol basını FIFA tarafından verilen transfer yasağının ceza sonuna kadar kapsadığını ileri sürerek Barcelona'nın Arda ve Aleix transferlerini oynatmamasına rağmen ceza kapsamı içinde gerçekleştirdiğine dikkat çektiler.