1. HABERLER

  2. SPOR

  3. FİFA'ya başvuruyu tiye aldı...!
FİFA'ya başvuruyu tiye aldı...!

FİFA'ya başvuruyu tiye aldı...!

Fenerbahçe'de Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, TRT 3'te birçok konuda soruları yanıtladı... Çarpıcı açıklamalar yaptı...

A+A-
Asbaşkan Şekip Mosturoğlu, Trabzonspor'un FIFA'ya başvurma girişimiyle ilgili olarak, "Niye FIFA? İzahı bile yok. FIFA'ya başvurulmayacağını bilemeyecek kadar acizler. Hiç olmazsa mantıklı olun ve bağlı olduğu üst birlik olan UEFA'ya şikayet edin" dedi.

Fenerbahçe'nin şampiyonluğunu ilan etmesinden sonra yaşananlara asbaşkan Şekip Mosturoğlu'ndan sert ve net yanıtlar geldi...

TRT 3'teki Basın Tribünü programında soruları yanıtlayan Mosturoğlu, Trabzonspor'un FIFA'ya gitmesiyle ilgili olarak, "Biz FIFA'ya başvurduk, bundan sonra sonuç alacağız diyorlar. Türkiye'de bir anayasa değişikliği yapıldı.

Spora özgü kararların Tahkim sürecine tabii olduğu ve oradaki kararların kesin ve nihai olduğunu bilemiyorlar. Bunu bilmekten bile acizler.

'Biz uluslararası başvuru yapacağız'. Nereye? FIFA'ya. Niye FIFA'ya? Hiçbir izahatı yok. Kamuoyunu bir beklenti içine sokuyorlar. FIFA'nın verebileceği bir karar yok.

Hiç olmazsa mantıklı olun ve bağlı olduğu üst birlik olan UEFA'ya şikayet edin. Bir Anayasal değişiklik var, FIFA da yazılı bir cevap vererek. 'Senin anayasanda böyle bir değişiklik varsa' derse acaba kamuoyuna nasıl hesap verecekler?

'Fenerbahçe, FIFA'yı da manipule etti' mi diyecekler. Bugün 'Fenerasyon' diyenler FIFA'ya da 'Fenerbahçeli' mi diyecekler. Tehlikeli kavramlarla kamuoyunu beklentiye sokuyorsunuz.

Bu takımlar gelecek sezon da karşı karşıya gelecekler. Olabilecek olumsuz olayların sorumlusu kim olacak, hiç bunu düşünen var mı?" ifadesini kullandı.

Şekip Mosturoğlu bununla da sınırlı kalmadı. Ligin tescil edilip edilmeyeceği konusuna da değinen Mosturoğlu, "Lig tescil edilmez diyenler nasıl bunu söyleyebiliyor? Hangi talimata hangi kanuna dayanarak söylüyor?

Ben bir spor hukukçusu olarak bunu söyleyecek durumda değilim. Geçen sene Rüştü konusunda başvurumuz olmadı. Başvuruya gerek yok, federasyon resen de harekete geçebilir. Federasyonun talimatlarına aykırılık teşkil ediyorsa ve emareler varsa ufak da olsa federasyon resen harekete geçer" dedi.