1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Filiz Akın, Tarık Akan için dua istedi!
Filiz Akın, Tarık Akan için dua istedi!

Filiz Akın, Tarık Akan için dua istedi!

Filiz Akın, Tarık Akan için dua istedi!

A+A-

Yeşilçam’ın efsane isimlerinden Tarık Akan’ın akciğer kanseri ile mücadele ettiği haberini alan bir başka Yeşilçam efsanesi, ünlü yıldıza destek istedi.

 

14 ay önce akciğer kanserine yakalandığı ortaya çıkan ünlü oyuncu hayranlarını oldukça üzmüştü. Yeşilçam’ın usta isimlerinden Tarık Akan’a ilk destek başka bir Yeşilçam ustasından geldi! Kanser hastalığına karşı mücadelesini iki kez kazanan ve Tarık Akan’la oynadığı filmler ve canlandırdığı karakterler ile bir döneme damgasını vuran Filiz Akın, katıldığı bir programda Tarık Akan’a destek dolu mesajlar gönderdi.

 

Ünlü sanatçı Filiz Akın, bu hastalık ile mücadelede sevgi ve moralin oldukça önemli olduğuna dikkat çekerek, sanatçı dostlarından, Tarık Akan’ın sevenlerinden ve hayranlarından sevgi dolu mesajlar iletmelerini ve bol bol dua etmelerini söyledi.

 

Tarık Akan'ın son durumu nasıl?

 

Sinemanın sevilen yüzü Tarık Akan son zamanlarda basında yer alan sağlık durumunun yerinde olmaması ile sevenlerini üzdü. Tarık Akan'ın son durumunun nasıl olduğuna dair hayranlarının merakı arttı.

 

Tarık Akan sağlık sorununu yakın çevresinden bile sakladı

 

Hastalığını öğrendikten sonra dışarı çıkmayan ve tedaviye başlayan oyuncunun, yakın çevresinden bile bu bilgiyi sakladığı öğrenildi.

 

Arkadaşları ve hayranları üzülmesin diye sürekli grip olduğunu söyleyen Akan, Bodrum’a yerleştiği iddia edildi.

 

Tarık Akan sağlık durumu ile ilgili açıklamalarda bulundu

Tedavi süreci devam eden ve başta oğlu Barış Üregül olmak üzere ailesi yalnız bırakmadığı Tarık Akan sağlık durumu hakkında açıklama yaptı.

 

Hastalığıyla ilgili konuşan Akan şunları söyledi: Evet haberler doğrudur ama kendimi gayet iyi hissediyorum. Bodrum'daki evime falan kapanmadım. Şu an İstanbul'daki evimdeyim.

 

Ölmedim, hayattayım daha. Kötü bir şey yok. Her şey yolunda. Aylardır hastalıkla mücadele ediyorum, şu an için sağlık durumum iyi.

 

Tarık Akan kimdir?

 

Tarık Akan (Tarık Tahsin Üregül; d. 13 Aralık 1949, İstanbul, Türkiye), Türk sinema ve dizi oyuncusu.

 

1970 yılında Ses dergisinin oyunculuk yarışmasına katılarak birinci olmuştur. 1971 yılında ilk sinema filmi Emine ile oyunculuk kariyeri başlamıştır. Bir anda Yeşilçam'ın en yakışıklı oyuncularından birisi haline gelmiştir. Daha sonra 1972 yılında oynadığı film Suçlu ile 1973 yılında Altın Portakal Film Festivali'nde En İyi Erkek Oyuncu ödülünü alır. 1973 yılında Yeşilçam'ın en iyi duygusal filmlerinden birisi olarak bilinen Canım Kardeşim (1973) adlı filmde Halit Akçatepe ile başrol oynar. 1974 yılında Ertem Eğilmez'in yönettiği Rıfat Ilgaz'ın aynı adlı eserinden uyarlanan Hababam Sınıfı (1975) adlı filmde Damat Ferit adlı karakteri canlandırır, film 1975 yılında vizyona girer ve Türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi filmlerinden birisi olur ve bir klasik haline gelir. Ardından Hababam Sınıfı Sınıfta Kaldı (1976) adlı, serinin ikinci filminde rol alır. Film Akan'ın oynadığı son Hababam Sınıfı filmi olmuştur ve serinin gelmiş geçmiş en çok hasılat yapan filmi olur. Gülşen Bubikoğlu ile oynadığı her filmde büyük başarı elde eden Akan'ın, 1975 yılında Bubikoğlu ile birlikte oynadıkları Ah Nerede adlı romantik-komedi filmi ile büyük başarı elde eder.

 

1970'li yıllarda oynadığı filmlerle adından sıkça söz ettirmiştir. Boyu, giyinişi ve saç stili ile 70'li yıllara damgasını vurarak Yeşilçam'ın büyük jönleri arasına adını yazdırmıştır. Yeşilçam'ın "cici çocuğu" olarak bilinen Akan, 1977 yılında Zeki Ökten'in yönetmenliğini üstlendiği başrollerini Melike Demirağ ve Tuncel Kurtiz ile paylaştığı Sürü adlı filmde oynamıştır. 70'li yıllardaki tarzından uzak ve artık genelde bıyıklı olarak film çekmiştir. Sürü adlı film ile çok büyük başarı sağlamıştır. Ardından 1978 yılında Cüneyt Arkın ile beraber başrol oynadığı Maden adlı film ile artık her türlü filmde oynayabileceğini kanıtlamıştır. 1982 yılında Şerif Gören ve Yılmaz Güney'in yönettiği efsane olan Yol filmi ile çok büyük başarı elde etmiş ve dünyaya adını duyurmuştur. Film 1982 yılında Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye ödülünü alan tek film olmuştur ve Akan, En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde aday olmuştur. 1990 yılında başrolünü oynadığı Karartma Geceleri adlı film Yeşilçam'ın klasikleri arasında yer almıştır. Tarık Akan, Altın Portakal Film Festivali adlı ödül yarışmasında yedi ödül alan tek erkek oyuncudur.