1. HABERLER

  2. TRABZONSPOR

  3. Fırtınada Deryy City mesaisi
Fırtınada Deryy City mesaisi

Fırtınada Deryy City mesaisi

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Derry City maçı öncesi futbolcularıyla yaptığı toplantıda, formayı adaletli bir kalemle dağıtmak için Allah'a dua ettiğini söyledi.

A+A-

Trabzonspor, UEFA Avrupa Ligi'nde İrlanda'nın Derry City takımı ile 18 Temmuz Perşembe günü oynayacağı 2. Ön Eleme Turu ilk maçının hazırlıklarını Mehmet Ali Yılmaz Tesislerinde, teknik direktör Mustafa Akçay nezaretinde sürdürüyor. Tedavisi için yurt dışında bulunan Sapara ve Janko çalışmaya katılmazken, Bamba, Zokora, Fatih ve Caner takımdan ayrı olarak çalıştılar.

Antrenman öncesi futbolcularıyla sahada bir araya gelen Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, Derry City maçı öncesi futbolcularına toplantı yaparken önemli mesajlar da verdi. UEFA Avrupa Ligi'nde karşılaşacakları İrlanda'nın Derry City takımının liglerinin devam etmesi nedeniyle kendilerinden daha hazır bir takım olduğunu belirten Akçay, "Görüntü itibariyle onlar bizden daha hazır bir takım görüntüsünde, ligleri devam ediyor. Bu yüzden kolay bir maç olmayacak. Maça doğru rakibin kasetlerini daha sıklıkla izleyip buna göre son konuşmalarımızı yapacağız. Yapacağımız bu toplantılarda rakip hakkında sizlere daha çok bilgi vereceğim. Rakibimizin saygı duyulması gereken bir takım olduğunu unutmayalım" dedi.

Takım içindeki rekabetten çok memnun olduğunu ve buna büyük bir önem verdiğini belirten Akçay, "Takım içinde bir birinizle olan rekabetinizi çok önemsiyorum. Bu benim için çok önemli. Bunu bir birinize saygı duyarak yaptığınızı görmek daha da önemli. İnşallah bir problem yaşamadan formayı adaletli bir kalemle dağıtacağım. Bunu konuda Allah'a dua ediyorum. Allah'ın yardımıyla bunda bir sıkıntı yaşamayacağız" diye konuştu.

Transfer dönemi olması nedeniyle önlerine bir çok isim geldiğini belirten Akçay, "Gelen isimleri inceliyorum ve araştırıyorum. Maçlarını da izliyorum. Hiç biri sizden daha iyi değil. Belki Henrique ve Batuhan'a alternatif olması için bir tane forvet oyuncusu isteriz. Ama herkes iyi olduktan sonra kendi içimizde de her şeyi tamamlarız. Bunları içimden gelerek söylüyorum" ifadesini kullandı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Akçay, yaptığı toplantının ardından futbolcularına kondisyon yüklemesi yaptı. Sıcak hava altında geçen çalışmada futbolcuların zaman zaman zorlandıkları gözlendi. Yapılan kondisyon çalışmasının ardından bordo-mavililer taktik ağırlıklı bir çalışma gerçekleştirdi.