1. HABERLER

  2. KARADENİZ HABERLERİ

  3. Fiskobirlik arsası için haykırdı
Fiskobirlik arsası için haykırdı

Fiskobirlik arsası için haykırdı

Milletvekillerini göreve çağırdı: “ 5 verilirken 3.8’e nasıl satılıyor!”

A+A-

Trabzonhaber-Haber Servisi özel- Fiskobirlik’in, Trabzon’un Sürmene ilçesinde telefonla  pazarlık yaparak değerinin çok altında satmaya karar verdiği arsa ile ilgili olarak iş adamı Tarık Dilaver şok açıklamalar yaptı. Kendilerinin   söz konusu arsa için 5 milyon lirayı gözden çıkardıklarını ifade eden Dilaver; “ Bu işte çok önemli bit yenikleri var. İşin garip tarafı, milletin malı peşkeş çekilirken tüm ikazlarıma rağmen    Ak Parti il başkanı ve milletvekilleri bu olaya halen daha duyarsız kalıyor”  dedi.

 

Kendisinin Fiskobirlik yönetim kurulu başkanı Lütfü Bayraktar ile  bir iki hafta evvel telefonda görüştüğünü kaydeden Dilaver görüşme sonraki süreçte yaşananları şöyle anlattı:

 

“Sayın başkana Sürmene’de ki arsa ile ilgili satış yapılacaksa bizimde  buraya talipli olduğumuzu ve kendisi ile görüşmek istediğimizi söyledim. Sonra Giresun’a  gittim. Sayın başkanın yanında iki tane daha yönetim kurulu üyesi vardı. Gerekli görüşmeleri yaptık.  Oradan ayrılırken kendisine  ben  iki gün sonra tekrar gelebilirim dedim. Fakat o bana  gelmeme gerek olmadığını telefonlaşabileceğimizi söyledi. Ben de ayrıldım ve Trabzon’a döndüm”

 

İki gün sonra telefonla Fiskobirlik yönetim kurulu başkanı Lütfü Bayraktar’ı   tekrar aradığını kaydeden iş adamı Tarık Dilaver; “ Aradığımda  bana ‘Ben burayı 3 milyon 800 bin liraya sattım. Anlaşmaya  vardım’ ifadesini kullandı. Bu söylemine istinaden ben de ‘Böyle satış mı olur? Bu nasıl bir satış? Bizden ya da başkalarından teklif almadınız bile’ diye  cevap  verdim. Olayın yanlış olduğunu defalarca ikaz ettim. Çünkü satıştan kimsenin doğru düzgün haberi bile olmadı. Bizimle bile son sözü söylediğimiz bir teklif almadan böyle bir satış, milletin memleketin malına zarardan başka bir şey değildir. Aradan birkaç gün daha geçti ve ben sayın Bayraktar’ı tekrar aradım. Telefonda kendisine  “Bizim alıp almamamız çok önemli değil. Fakat böyle bir satıştan çok rahatsız oldum’ dedim. Verdiği cevap çok enteresan. Bana ‘Kardeşim seninle uğraşamam. Benim işim gücüm var’ dedi.  Bir arkadaşımızla anlaşmışlar. Fakat satış henüz resmi olarak yapılmamış. Zaten böylesi bir satış kamu malını zarara uğratmakla eş değer. Çünkü ben ilk etapta 5 milyon lira bu arsa için verdim.  5 milyon verilen yerde siz milletin malını 3.8 milyona verirseniz, o işte başka şeyler var demektir. Millete ihanet de vardır”   dedi.

 

İş adamı Tarık Dilaver, yetkililere seslenerek; “Ben Ak partiliyim ve Ak Parti meclis üyeliği yapmış birisiyim. Fakat bu konuyu gerek sayın il başkanımıza, gerek milletvekillerimize aktarmama rağmen hiçbir müdahale görmedim. Daha ilk pazarlıkta kamu malı 1.2 milyon lira daha aşağı satış yiyecek. Fakat yetkililer ilgilenmiyor. Onlara tekrar sesleniyorum. Bu arsayı kimseye peşkeş çektirmesinler. Yetimin hakkını göz göre göre yedirmek buna denir” diye konuştu.

Kaynak: Trabzonhaber.com.tr