1. HABERLER

  2. YAŞAM

  3. Fuhuş Çetesine Darbe!
Fuhuş Çetesine Darbe!

Fuhuş Çetesine Darbe!

25'i kadın 36 kişi gözaltına alındı...

A+A-

 Emniyet tarafından 3 ilde gerçekleştirilen bir fuhuş operasyonunda çok ilginç bilgilere ulaşıldı. 36 kişinin gözaltına alındığı operasyonlarda müşterilere kredi kartıyla ödeme imkanı tanındığı ortaya çıktı. 


Kocaeli, İstanbul ve Yalova'da düzenlenen eş zamanlı operasyonlarda fuhuş ve fuhuşa aracılık yaptıkları öne sürülen 25'i kadın 36 kişi gözaltına alındı. Çetenin kredi kartına taksit ve devamlı gelen müşterilere indirim uyguladığı iddia edildi. 


Gebze Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Büro Amirliği tarafından 6 ay süren takip sonucu İstanbul, Kocaeli ve Yalova illerinde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Önceden belirlenen adreslere yapılan baskınlarda 12'si yabancı uyruklu 25 kadın ile fuhuşa aracılık yaptığı ileri sürülen 11 erkek gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar Gebze İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgularının ardından adliyeye sevk edilirken, baskın yapılan yerler arasında çok sayıda evin yanı sıra 2 otel ile 2 eğlence merkezinin de olduğu belirtildi. 


Çetenin kredi kartına taksit yapma ve devamlı gelen müşterilere indirim imkanı sağladığı da öne sürüldü. Gözaltına alınanlar adliyeye sevkedildi. 


Bu arada çetenin kredi kartı kullanmak için pos cihazını nasıl aldığı ve vergilendirmeyi nasıl ödediği bilinmiyor.