1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Füsun Demirel'e şok haber!
Füsun Demirel'e şok haber!

Füsun Demirel'e şok haber!

İşte detaylar...

A+A-

"Gerilla annesini oynamak istiyorum" diyen Füsun Demirel, gelen tepkiler üzerine ATV'deki "Aile İşi" adlı diziden kovuldu.

 

Züğürt Ağa ve Uçurtmayı Vurmasınlar gibi Türk sinemasında yer edinmiş filmlerde rol alan ve Türkiye sinemasında bir döneme damga vuran oyunculardan Füsun Demirel verdiği röportaj nedeniyle rol aldığı dizi kadrosundan çıkarıldı.

 

BÜYÜK TEPKİ ALDI

 

Demirel, pazar günü Cumhuriyet'e verdiği röportajda 'Dağa çıkacaktım babam engel oldu' ve 'Ben bir gerillayı ya da gerilla annesini oynamayı çok istiyorum' gibi açıklamalar yapmış ve bu açıklamaları tepki toplamıştı.

 

ATV DİZİSİNDEN KOVULDU

 

Füsun Demirel, terör yanlısı sözleri üzerine ATV'de yayımlanan NTC Medya yapımı "Aile İşi" dizisi kadrosundan çıkartıldı.

 

DİZİSİ YAYIN AKIŞINDAN ÇIKARILDI

 

Pazar günü yayımlanan söyleşisi nedeniyle dizisi bu hafta ATV tarafından yayın akışından çıkarılan usta oyuncu diziden çıkarıldı.

 

"GERİLLA DERKEN PKK'YI KASTETMEDİM"

 

Gelen tepkilere dayanayan oyuncu dün "Yargısız infaz yapıldı, gerilla derken PKK'yı kastetmedim" açıklamasında bulundu ve kendisini şu sözlerl savundu."Gerilla, yaratılmaya çalışılan algı gibi; sadece PKK ile özdeş bir kavram değildir.Dünya tarihinde birçok mücadele alanında gerillalar vardır, bu röportajda salt bir mücadele alanını örnek vererek gerilla olmak istiyorum demedim. Tam da bu noktada, bahsettiğim ve çok etkilendiğim İtalya iç savaşında faşistlere karşı mücadele vermiş, ülkesinin kurtuluşu için savaşmış milis kadınlardır".