1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Futbolcunun tekmesini meğer o yemiş!
Futbolcunun tekmesini meğer o yemiş!

Futbolcunun tekmesini meğer o yemiş!

‘Rezil oldum…’

A+A-

Vartaş Elazığsporlu Tom'un uçan tekme atması sonrası 7 gün iş göremez raporu alan ve futbolcudan şikayetçi olan özel güvenlik amiri Aydın Ekmekçi, "7 yaşındaki oğlum televizyondan izlemiş. 'Baba futbolcudan dayak mı yedin?' diye sordu. Bu benim çok zoruma gitti. Ben bunu kaldıramıyorum. Çoluk çocuğuma kepaze oldum. Annem ve babam maç gününden bu yana ağlıyor" dedi.

 

Kardemir Karabükspor ile Vartaş Elazığspor arasındaki maçın ardından çıkan olaylarda sahaya girerek elindeki davul tokmağını maçın hakemi Tolga Özkalfa'ya doğru fırlatan taraftar Hamit Su'ya, engel olmaya çalıştığı sırada Vartaş Elazığsporlu futbolcu Tom'un uçan tekmesiyle yaralanan güvenlik amiri Aydın Ekmekçi, tedavisinin devamı için Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne geldi.

 

FUTBOLCUNUN UÇAN TEKME ATMA LÜKSÜ YOK

 

Gazetecilere maç sonunda yaşananları anlatan Maraton Tribünü Güvenlik Amiri Ekmekçi, sahaya giren seyirciyi gördüğü anda müdahale etmek için peşinden koştuğunu ifade ederek şöyle dedi:

 

"Taraftarı yakalayıp yere doğru yatırmaya çalışırken futbolcu bana uçan tekme attı. Tekme sol çeneme geldi ve boynumda bir kütleme oldu. Güvenlik amirimiz Zeki beye bana bir şeyler oluyor dedim ve o an bayılmışım. Gözlerimi açtığımda ambulansta buldum kendimi. Tekme direkt olarak bana atılmış olmayabilir ama bir futbolcunun taraftarla hiçbir zaman diyaloğa girmemesi lazım. Futbolcu taraftara ya da bana tekme atmış, bu hiç önemli değil. Biz seni orada korumuşuz, sana hiçbir müdahale olmadan seni kurtarmışım. Futbolcunun gelip de taraftara ya da bana tekme atma lüksü yok. Biz sahada futbolcuları korumaya çalışırken, şiddeti futbolculardan görüyoruz. Biz onları koruyoruz, onların da bize karşı böyle terbiyesizlik yapmalarını istemiyoruz."

 

OĞLUM, 'FUTBOLCUDAN DAYAK MI YEDİN?' DİYE SORDU

 

7 gün iş göremez raporu aldığını, boynunda ve çenesinde sorun olduğunu ifade eden Ekmekçi şöyle devam etti:

 

"7 yaşında oğlum var televizyondan izlemiş. 'Baba futbolcudan dayak mı yedin?' diye sordu. Bu benim çok zoruma gitti. Ben bunu kaldıramıyorum. Çoluk çocuğuma kepaze oldum. Annem ve babam maç gününden bu yana ağlıyor. Şikayetimin sonuna kadar arkasındayım. Gereğinin yapılmasını istiyorum."